Wielu majsterkowiczów ceni sobie narzędzia, które ułatwiają im prace i ograniczają ją do minimum. Wybierają więc wśród tych cenionych przez profesjonalistów, by zyskać gwarancję długiego użytkowania i solidnego wykonania. Nawet w przypadku nitownicy, która w warunkach domowych nie potrzebuje specjalnego zasilania, by dobrze wykonać swoje zadanie.

Mobilna nitownica z wymiennymi końcami

nitownica akumulatorowaMimo niewielkiego wkładu pracy, jaki jest wymagany przy użyciu nitownicy ręcznej poszła już ona w odstawkę i została zastąpiona przez inny sprzęt. Fachowcy pragną mieć takie urządzenie, które będzie posiadało wiele wymiennych końcówek i umożliwi samodzielne bezpieczne nitowanie w wielu miejscach. Wszystko to zapewnia nitownica akumulatorowa, która sprzedawana jest zazwyczaj w zestawie wraz z wymiennymi końcówkami. Umożliwiają one pracę z różnymi nakrętkami stosowanymi w zależności od łączonego materiału. Poza tym posiada w zestawie również ładowarkę z przyspieszonym trybem, co znacznie skraca obowiązkową przerwę w wykonywaniu zadania. Nitownica akumulatorowa daje dużo możliwości, między innymi można ją wszędzie ze sobą zabrać i wykonywać trwałe połączenia nawet w trudnych warunkach. Nie wpływa to na jakość łączenia, ani tryb pracy. Dużą zaletą jest możliwość zakupu drugiego mocniejszego akumulatora, który jeśli będzie odpowiednio dobrany to wpasuje się w miejsce tego wyczerpanego. Przedłuża to czas pracy pozostawiając mobilność, która jest tak cenna dla wielu majsterkowiczów.

Nitownice zyskały już zaufanie w wielu branżach w związku z czym cały czas pozostają niezastąpione. Wspomagają nie tylko zakłady przemysłowe, ale także zwyczajnego fachowca, który potrzebuje połączyć ze sobą dwie wymagające powierzchnie nie naruszając ich struktury. W takich sytuacjach nitownica jest dla niego bardzo przydatna i każdy powinien posiadać ją w swoim domu.