Szukałem pracy od dłuższego czasu. Nie mogłem na nic trafić, ponieważ nie posiadałem doświadczenia zawodowego a w większości firm było ono wymagane. Z pomocą przybył mi kolega, który zaoferował mi pracę. Zgodziłem się bez zastanowienia, bo potrzebowałem pieniędzy.

Dużo pracy przy sprzątaniu mieszkań po remontach 

sprzątanie po remoncie - wrocławMój kolega wkręcił mnie do firmy, która oferowała profesjonalne sprzątanie po remoncie – Wrocław był miastem, gdzie głównie była wykonywana praca, jednak czasami konieczne były wyjazdy do innych miast. Na sprzątaniu to się znałem, ponieważ nie było w tym nic skomplikowanego. Zresztą pracodawca zapewniał wszelkie środki czystości. Moim pierwszym zleceniem było sprzątnięcie mieszkania po remoncie. Była to mała kawalerka i miałem wyrobić się z pracą w ciągu kilku godzin. Pojechałem na miejsce w pełni przygotowany i dzięki temu od razu mogłem zabrać się za sprzątanie. Najtrudniej było z panelami w pokoju, ponieważ w niektórych miejscach była zaschnięta farba. Użyłem do wyczyszczenia podłogi odpowiedniego środka, który był bezpieczny i skuteczny. Pomyłem nawet wszystkie okna i podłogi. W mojej ocenie mieszkanie było idealnie wyczyszczone, co potwierdziła kontrola przeprowadzona przez szefa. Od razu po tym wysłał mnie do kolejnego mieszkania, które trzeba było posprzątać po świeżo wykonanym remoncie. Dużo pracy było przy sprzątaniu, ale to mnie cieszyło, ponieważ dzięki temu mogłem zarobić dużo pieniędzy. Trafiła mi się idealna praca a wszystko dzięki koledze.

Stanąłem na nogi, ponieważ miałem stałe dochody. Głównie pracowałem we Wrocławiu. Byłem szybki i skuteczny, dlatego szef wysyłał mnie do sprzątania mieszkań o większej powierzchni. Po roku dostałem propozycję stałego zatrudnienia i z tej możliwości skorzystałem.