Płatności bezgotówkowe zyskują w Polsce coraz większą popularność, a co za tym idzie, coraz więcej punktów handlowych i usługowych posiada na stanie terminal, dzięki któremu możemy zrealizować płatność za zakupy. Jest bardzo bezpieczna i szybka forma płatności, niewymagająca posiadania przy sobie portfela wypełnionego banknotami. Terminale pracują zdalnie, a ich obsługa opiera się na wpisaniu numeru PIN.

Działanie i dodatkowe funkcje terminali płatniczych stacjonarnych

terminale płatnicze stacjonarneNajpopularniejsze terminale, z których korzystamy, płacąc codziennie za zakupy, pracują dzięki łączności zdalnej. Mogą wykorzystywać takie technologie jak Dial-up, GPRS czy VPN. Terminale płatnicze stacjonarne to oczywiście podstawowe urządzenie, dzięki któremu płatność bezgotówkowa za zakupy może zostać zaksięgowana. Jednak w nowoczesnych urządzeniach możemy znaleźć także dodatkowe funkcje, które pozwolą nam wykorzystać nowoczesną technologię terminala. Jedną z opcji dodatkowych dostępnych coraz częściej w sklepach spożywczych jest możliwość doładowania kont telefonów przepłaconych, czyli prepaid. Dzięki temu będziemy mogli zasilić nasze konto w telefonie zarówno za pomocą gotówki, jak i dzięki karcie debetowej lub kredytowej. Usługa jest realizowana w czasie rzeczywistym, a płatność pojawia się po chwili na koncie abonenckim u operatora komórkowego. Terminale płatnicze dają także możliwość zapłacenia faktur, dzięki usługom dla przedsiębiorców.

Budowa terminali umożliwia także drukowanie paragonów zaraz po zakończeniu transakcji. Dzięki temu klient może otrzymać potwierdzenie transakcji oraz dokument fiskalny tuż po wpisaniu numeru PIN podczas finalizowania zakupów w sklepie stacjonarnym. Jest to usługa niezwykle wygodna i skracająca czas obsługi klienta.