Przyszłe mamy wiedzą, że wygoda jest bardzo ważna. Najlepsze są ubrania typowo kupowane w sklepach dla przyszłych mam. Materiały najwyższej klasy oraz jakości przede wszystkim muszą być naturalne. Najlepsza będzie bawełna, która jest bardzo miękka i przewiewna. Każda mama musi do szpitala zabrać ze soba piżamę oraz szlafrok i bieliznę.

Piżamka z szlafrokiem dla przyszłej mamy

Szlafrok ciążowyPiękny i praktyczny szlafrok ciążowy to koszt około 100-150 złotych. Musi być wykonany z miękkiego materiału. Przyszła mama często ma obrzmiałe piersi i swędzącą skórę na brzuchu dlatego delikatność materiału jest bardzo ważna. W najlepszych sklepach z bielizną damską mamy duży wybór. Znajdziemy tam po pierwsze majtki odpowiednie do powiększającego się brzucha mamy oraz biustonosze do karmienia odpinane z przodu. Do tego potrzebna i dostępna jest piżamka lub koszulka nocna także odpinana na wysokości piersi. Dopełnieniem odzieży do spania jest oczywiście szlafrok, który przyda się już od pierwszych tygodni ciąży. W takim szlafroku mamy pasek, którym można się obwiązać. Bez najmniejszego problemu można kupić także wersje na zimę i jesień. Wtedy szlafrok jest cieplejszy i bardziej przyjemny. Każda mama powinna się zaopatrzyć w tego typu bieliznę jeszcze przed porodem.

Wszystkie mamy w okresie ciąży muszą prawidłowo się odżywiać. Wygoda w tym okresie jest także bardzo ważna bo od niej często zależy samopoczucie przyszłym mamusi. Zmiana garderoby na większą dotyczy praktycznie większości kobiet w ciąży. Natomiast są również takie, które w ogóle nie muszą zmieniać ubrań na większe. Na dziale mama w markecie z odzieżą znajdziemy wszystko co potrzebne dla mamy w rym bieliznę, szlafrok czy piżamkę. Wszystkie te ubrania można zostawic w razie kolejnej ciąży.