Okres wiosenny to czas porządków w ogrodzie. Ażeby o niego zadbać, musimy nieco nad nim popracować, bez względu na to, jak jest zaprojektowany. Wczesną wiosną przycinamy drzewka owocowe czy iglaki. Późniejszym etapem jest sadzenie nasionek i tworzenie grządek warzywnych. Każda ta praca wymaga odpowiednich narzędzi, ale daje wiele satysfakcji i efekty są piorunujące.

Coraz częściej korzystamy z agrotkaniny w ogrodach

agrotkanina ogrodowaBez względu na to, czy mamy przydomowy ogród czy działkę, niezwykle pomocnych materiałem jest agrotkanina ogrodowa, która jeszcze niedawno służyła tylko do ściółkowania gleby pod iglaki. Coraz częściej korzystamy jej w okresie zimowym. Specjalna agrotkanina biała stosowana jest do okrycia roślin, co chroni je przed mrozami, niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi czy silnym wiatrem. Jest to materiał lekki, nie obciążający i nie uszkadzający roślin. Pozwala na przepuszczanie wilgoci, powietrza i światła, co umożliwia roślinom kontynuować procesy wzrostu, chroniąc przy tym je przed niekorzystnymi czynnikami. Stosujemy ją do ochrony iglaków, róż, winorośli czy rododendronów. Agrotkanina zimowa jest również przydatna w bezśnieżne zimy, kiedy nie ma co ich chronić przed odsłoniętymi przestrzeniami. Wielu osobom przydaje się także w ochronie wielu gatunków warzyw zimujących, takich jak por, szpinak czy pietruszka. Dzięki jej działaniu możecie być spokojni o swoje plony.

Agrotkanina  ogrodowa ma szerokie zastosowanie. Warto z niej korzystać, bo przynosi wiele dobrego naszym roślinom. Dodatkowo zapewniamy im bezpieczeństwo i komfort w okresie zimowym. Wykorzystujmy ją również przy ściółkowaniu, gdyż nasz ogród będzie wyglądał efektowniej i zaoszczędzimy na środkach chemicznych, do ochrony roślin przed szkodnikami i chorobami.