Korzystając z wielu dostępnych możliwości dekorowania wnętrza, natrafiłam ostatnio na parawany. Kojarzą się one ze starodawnymi dekoracjami sypialni pałacowych, w których pełniły także rolę oddzielenia miejsca użytkowego, od miejsca do zmiany ubrania. Wiele się jednak zmieniło od tamtej pory. Dziś parawany wykorzystywane są coraz chętniej, ze względu na innowacyjny wygląd oraz możliwości jakie daje oddzielenie przestrzeni.

Nowoczesny styl parawanów domowych

nowoczesne parawany 5 częścioweSzeroki wybór kolorów oraz typów parawanów bardzo mnie zadziwił. Dawniej wyglądały dość nudnie i nie przykuwały tak uwagi, jednak egzemplarze, które miałam okazję podziwiać zaparły mi dech w piersi. Nowoczesne parawany 5 częściowe są w stanie oddzielić duży kawałek przestrzeni od reszty. Poza tym istnieje wiele szat graficznych, które mogą zostać nadrukowane na taki parawan. Jest to nie tylko dobre rozwiązanie do salonu, ale także do pokojów dziecięcych dzielonych przez dwójkę rodzeństwa. Na każdej stronie parawanu mogą znajdować się zupełnie inne obrazki, także postaci z bajek, co sprawi dużą radość u maluchów, które wreszcie będą posiadały swój własny kąt. Dzięki swojej lekkiej wadze jest on bardzo mobilny. Można przenosić go między pomieszczeniami w domu, zmieniając chwilowo styl dekorowania. Jeśli oferta dostępna od ręki w sklepie nie będzie pasowała do mojego gustu, zawsze mam możliwość skorzystać z usług firmy wykonującej parawany na zamówienie. Wybierając kształt oraz kolorystykę, bądź nadruk sama decyduje jak będzie wyglądało moje nowe wnętrze. Tworząc swoją przestrzeń, choć przez chwilę mogłam poczuć się jak architekta wnętrz.

Wykorzystanie parawanów w domu wcale nie musi świadczyć o braku pomysłu na zagospodarowanie przestrzeni. Wręcz przeciwnie, wybierając nietypowy wzór dokładasz do swojego wnętrza coś od siebie. A tworząc swój własny projekt parawanu wykazujesz się wyobraźnią oraz kreatywnością, które przekładają się na wygląd Twoich wnętrz.