Nasi pracownicy często musieli pracować przy oświetleniu stanowiska pracy. Większość z nich uskarżała się, iż dotychczas stosowane przez nas lampy stołowe są niewygodne w użyciu, często rażą oczy i przeszkadzają w pracy. Po skargach wielu pracowników, postanowiliśmy w końcu zmienić oświetlenie na bardziej odpowiednie.

Taśmy led do stanowiska pracy

taśmy led producentNowe oświetlenie przede wszystkim musiało zapewniać dobre oświetlenie stanowiska pracy, jednocześnie nie będąc męczącym dla oczu i nie zakłócając samej pracy. Spośród kilku propozycji rozwiązania tego problemu, zdecydowaliśmy się na zakup taśm led. Idealne do naszych potrzeb taśmy led producent miał w ofercie swojego sklepu internetowego. Były to taśmy o ciepłym, matowym świetle, na tyle jasne by dobrze oświetlać powierzchnię, jednocześnie nie męcząc zbytecznie oczu. Dodatkowo, były o wiele wydajniejsze od zwykłych żarówek, zużywając znacznie mniej prądu przy o wiele większym i dokładniejszym oświetleniu stanowiska, jednocześnie kosztując prawie tyle samo. Dzięki zastosowaniu profili, montowanych na meblach, sama instalacja przebiegła bezproblemowo i szybko. Nawet w przypadku gdy taśma była zbyt długa jak na powierzchnię, na której miała być zamontowana, skrócenie jej było kwestią przecięcia jej nożykiem w oznaczonym miejscu, bez ryzyka uszkodzenia. Również profile, wykonane z cienkiego plastiku, były łatwe do dopasowania, a ich montaż był możliwy za pomocą śrub, taśm dwustronnych lub nawet kleju, gdy było to wymagane.

Już po krótkim czasie użytkowania, pracownicy zachwalali nowe oświetlenie, mogąc pracować wydajniej i nie męczyć przy tym oczu. Również wydatki na prąd znacznie zmalały odkąd zaczęliśmy używać taśm led, więc planujemy stopniowo wymieniać oświetlenie na taki rodzaj.