Wakacje i okres urlopowy to doskonały moment na spędzenie czasu wolnego nad morzem. Taki wyjazd kojarzy nam się głównie z plażowaniem, wspólną rodzinną wyprawą pełną przygód i atrakcji. W góry jednak nie wyjeżdżamy tylko na wakacje, lecz również w celach leczniczych. Są tu bowiem liczne ośrodki rehabilitacyjne, w których wypoczniemy.

Gdzie rehabilitować kręgosłup?

rehabilitacja kręgosłupa krakówOśrodki rehabilitacyjne to miejsca, w którym udzielane są usługi związane z leczeniem i poprawa naszego stanu zdrowia. To tutaj poreperujemy samopoczucie i wrócimy do formy po przebytej chorobie lub operacji. Żeby jednak dostać się do takiego ośrodka musimy wystąpić z wnioskiem do zakładu ubezpieczeń społecznych lub wyjechać prywatnie. To tak zwane sanatoria, w których nie tylko leczymy się i rehabilitujemy, lecz poznajemy nowych ludzi. Tworzą się liczne przyjaźnie na lata. Rehabilitacja kręgosłupa kraków to wysokiej jakości usługi świadczone przez najlepszych specjalistów w dziedzinie fizjoterapii i innych form rehabilitacji. Pobyt jest płatny lub nie. Trwa zazwyczaj do czterech tygodni. Wysyła nas tam lekarz prowadzący. Wiele osób niepełnosprawnych korzysta z tego typu rozwiązań. Warto więc dbać o swoje zdrowie, a jednocześnie zwiedzić dana miejscowość. Popołudniami możemy odbywać liczne spacery. Jest mnóstwo atrakcji pomiędzy zabiegami. Wieczorem odbywają się imprezy integracyjne, na których możemy świetnie się bawić.

Zazwyczaj do naszych domów wracamy wypoczęci i zdrowsi. Poznajemy nowych ludzi, z którymi często kontakt utrzymujemy później. Na swoją kolej czekamy jakiś czas, ale w końcu przychodzi nasza kolej. W górach w powietrzu czuć zapach jodu, co jeszcze zwiększa szanse na nasze wyzdrowienie, zwłaszcza jeśli mamy problem z płucami lub drogami oddechowymi czy astmą.