Każdy kto choć raz budował dom, stanął na pewno przed problemem w jaki sposób go ogrzać, tak, żeby zimą nie musieć zakładać na siebie 5 warstw ubrań siedząc w naszym mieszkaniu. Ogrzewanie domów wbrew pozorom nie jest łatwą sprawą.

Kocioł gazowy, a pompy ciepła – co lepsze? co wybrać?

 

kocioł gazowyTrzeba wiedzieć gdzie, jak i co zamontować, żeby mieszkanie miało dostateczną ilość kanałów wentylacyjnych i żeby wyprodukowane przez nas ciepło nie uciekło nam z pomieszczenia. Dobrym rozwiązaniem może być montaż pompy ciepła. Pompy ciepła są maszynami cieplnymi wymuszającymi przepływ ciepła z obszaru o niższej temperaturze do obszaru o temperaturze wyższej.
Proces ten przebiega wbrew naturalnemu kierunkowi przepływu ciepła i zachodzi dzięki dostarczonej z zewnątrz energii mechanicznej lub energii cieplnej. Pompy ciepła są bardzo często stosowane w gospodarstwach domowych, klimatyzacji pomieszczeń oraz służą do podgrzewania wody użytkowej. Kolejnym urządzeniem, które możemy wykorzystać do ogrzewania pomieszczenia jest kocioł gazowy.

Kocioł gazowy to urządzenie do spalania paliw stałych, gazowych oraz olejowych w celu podgrzania nośnika ciepła, którą najczęściej jest woda, który cyrkuluje w obiegu centralnego ogrzewania. Jak widzimy oba urządzenia działają inaczej, ale oba są warte przemyślenia, kiedy będziemy montować ogrzewanie w domu.