Obecnie produkowane lakiery samochodowe charakteryzują się nieco niższą wytrzymałością na uszkodzenia i odpryski niż te, które stosowano przed laty. Dlatego też bardzo ważne jest, aby dbać o poprawne użytkowanie pojazdu, a w razie potrzeby stosować dodatkowe zabezpieczenia lakieru. Zaliczyć do nich można zyskujący na popularności folie ochronne, które przykleja się na powierzchnię karoserii.

Folia ochronna w formie naklejki

naklejki ochronne na autoWłaściciele samochodów często zastanawiają się, w jaki sposób zabezpieczyć lakier swojego pojazdu, aby ten przez jak najdłuższy czas zachował swój świetny wygląd. Ostatnich latach coraz większą popularność zyskują naklejki ochronne na auto. Są one rodzajem folii, którą przy pomocy odpowiednich środków przykleja się na powierzchnię lakieru. Dzięki temu zabezpiecza go ona przed działaniem drobiny piasku niewielkich kamyków i wielu innych elementów, która mogłaby go uszkodzić. Dzięki specjalnej wielowarstwowej budowie folia taka jest odporna na rozdarcia, zdarza się więc, że jest w stanie ochronić lakier nawet w trakcie kolizji. Pamiętać jednak należy o tym, że z czasem zaczyna się ona zużywać. Dlatego też bardzo lubię grać wyłącznie produkty tego typu od renomowanych producentów i umówić się na wymianę po określonym w opisie czasie. Wielu kierowców zastanawia się też, czy mogą samodzielnie dokonać zabezpieczenia tego rodzaju. Nie jest to jednak polecane ze względu na skomplikowany proces nakładania.

Rosnąca popularność naklejek ochronnych A samochód sprawia, że coraz więcej kierowców decyduje się na zabezpieczenia lakieru właśnie w ten sposób. Dzięki wielowarstwowej folii karoseria a zabezpieczona jest przed działaniem elementów zewnętrznych, które mogłyby ją uszkodzić, nie pojawiają się więc zarysowania i odpryski. Pamiętać jednak należy o regularnej wymianie folii zgodnie z zaleceniami producenta.