Innowacyjne rozwiązania bardzo szybko przenoszą się z laboratoriów do rzeczywistości gospodarczej i są wykorzystywane w wielu branżach. Nie inaczej jest w przypadku znakomitych laminatów HPL stanowiących obecnie podstawowy materiał do wykonywania znakomitych elewacji wentylowanych budynków różnego przeznaczenia.

Doskonałe laminaty elewacyjne

montaż płyt elewacyjnych hplRozpoczęcie produkcji płyt kompozytowych i laminatów HPL rozpoczęło przełom w wykonywaniu lekkich elewacji wentylowanych. W przypadku płyt HPL uzyskano bardzo wytrzymały i wybitnie estetyczny materiał powstający z połączenia termoutwardzalnej żywicy akrylowej oraz jednorodnych włókien drzewnych. Wytwarzany jest poprzez sprasowane zmieszanych składników pod wysokim ciśnieniem w podwyższonej temperaturze. Jest to materiał w pełni ekologiczny nadający się w 100% do recyklingu. Płyty elewacyjne tego rodzaju są w pełni odporne na działanie wilgoci i innych czynników klimatycznych. Nie ulegają degradacji pod wpływem czynników chemicznych i biologicznych. Nie straszne im również oddziaływanie sił mechanicznych. Szybki i łatwy montaż płyt elewacyjnych HPL jest ich ogromną zaletą zarówno z punktu widzenia inwestora jak i wykonawcy. Przed przystąpieniem do układania płyt laminowanych wykonuje się podkonstrukcję nośną wykonaną z profili aluminiowych lub z zaimpregnowanego drewna. Następnie za pomocą dedykowanego kleju, nitów, wkrętów lub kotw dokonuje się ostatecznego przytwierdzenia paneli HPL. Co bardzo istotne trzeba stosować wszystkie zasady budowy elewacji wentylowanej.

Płyty laminowane HPL są bardzo lekkie co ułatwia ich montaż. Mimo dużej wytrzymałości dają się w łatwy sposób obrabiać i modelować do kształtów fasady. Produkowane są w bardzo wielu barwach i fakturach co umożliwia bardzo dobry dobór do wizji projektantów i inwestorów.