Dlaczego blachodachówka jest tak popularnym pokryciem dachowym? Głównie dlatego, że jest lekka, tania, a także dobrze się układa. Dodatkowo ma bardzo bogatą gamę kolorystyczną. Aby jednak było jeszcze lepiej, na rynek wprowadzono nowe, modułowe modele blachodachówek.

Pokrycia dachowe – co warto wiedzieć

pokrycia dachoweJeszcze do niedawna nowością były blachy o wzorze dachówki esówki. Natomiast teraz dodatkowo do wyboru mamy również arkusze profilowane przypominające inne dachówki zakładkowe, a mianowicie rzymskie i marsylkę. Osoby ceniące sobie prostotę powinni wybrać blachodachówki, odwzorowujące płaskie dachówki zakładkowe. Warto zauważyć, że wcześniej tylko droższa, balchodachówka mineralna miała tak bogate wzornictwo, jednak teraz szeroki wybór możemy znaleźć również w tych z powłoką poliestrową i poliuretanową. Dostępność kolorów jest szeroka, satynowa czerń, grafit, szarości, a nawet ceglasty. Cała różnorodność skupia się głównie na tym aby blaszane pokrycia dachowe do złudzenia przypominały te wykonane z ceglanej dachówki. Dodatkowo do sprzedaży wprowadzono również produkty o inaczej profilowanych krawędziach. Arkusze docina się zgodnie z kształtem fali przetłoczenia na dolnej, a czasem i na górnej krawędzi. Ma to na celu uniknięcie widoczności charakterystycznej dla balchodachówki poziomej krawędzi.

Najnowszym modelem, który z pewnością bez trudu dostaniemy w hurtowaniach w Gdańsku czy Gdyni, są arkusze z krawędzią poziomą podgiętą, które jeszcze bardziej przypominają grubością dachówki ceramiczne. Taki zabieg nie tylko poprawia estetykę ale i zwiększa sprężystość pokrycia.