Chcąc zakupić nowy akumulator, warto zwrócić się o pomoc do obsługi sklepu, która precyzyjnie dobierze typ oraz wielkość akumulatora do urządzenia, w którym ma zostać wykorzystany. Warto poradzić się specjalistów, którzy mają sporą wiedzę na temat każdego rodzaju akumulatorów i będą w stanie dobrze doradzić przy wyborze.

Jaki akumulator montuje się w łodziach?

akumulatory żelowe do łodziJachty i łodzie wymagają zastosowania nowoczesnych akumulatorów, które będą dostosowane do głębokich wyładowań i pracy cyklicznej. Akumulatory żelowe do łodzi to nowoczesne akumulatory, których elektrolit został odpowiednio zagęszczony do konsystencji żelu, i dzięki temu nie dochodzi do wycieków, ani wydzielania się niebezpiecznych gazów. Nawet mimo mocnych drgań, wstrząsów czy niestandardowego ułożenia akumulatora, nie dochodzi do żadnych wycieków płynu. Jest on szczelnie zamknięty, a płyn zagęszczony. Akumulator żelowy jest odporny na głębokie wyładowania, do których dochodzi podczas pracy łodzi, ponieważ do akumulatora nie jest podłączona żadna ładowarka. Aby przedłużyć żywotność akumulatorów żelowych, należy ładować je specjalnymi ładowarkami przystosowanymi do tego rodzaju akumulatorów. Ładowanie innymi ładowarkami skutkuje przeładowaniem i przegrzaniem urządzenia. Dochodzi wtedy do zmniejszenia pojemności urządzenia oraz może dojść do całkowitego uszkodzenia go. Tego rodzaju akumulatory stosowane są również w wózkach inwalidzkich, golfowych oraz w kamperach. Czyli wszędzie tam, gdzie dochodzi do głębokich wyładowań.

W łodziach oraz jachtach poza akumulatorami żelowymi stosuje się również akumulatory typu AGM, które również są odporne na głębokie wyładowania i przystosowane są do pracy cyklicznej. Akumulatory tego typu mają we wnętrzu specjalną matę szklaną, która pochłania elektrolit.