Grami bitewnymi interesowałem się od dziecka, szczególnie serią Warhammer, której fanem byłem niemal od jej ukazania się na rynku. Malowanie figurek i granie stało się moją wielką pasją na długie lata. W końcu przyszedł moment gdy musiałem odłożyć pasję na bok z powodów rodzinnych, choć niezmiernie ucieszyło mnie gdy syn zaczął interesować się „figurkami taty”.

Figurki dla kolekcjonera

Warhammer w sklepie onlineGdy był już wystarczająco duży, zacząłem uczyć go podstaw malowania i powoli samemu wracać do pasji, której od dawna zaczęło mi brakować. Niestety, byłem bardzo zawiedziony gdy okazało się iż przez kilka lat mojej przerwy, producent całkowicie zmienił oblicze gry. Warhammer w sklepie online był oczywiście obecny w całej swojej gamie, ale modele z listy, jaką przygotowywałem sobie kilka lat temu były już niedostępne i od dawna nieprodukowane. Synowi to nie przeszkadzało, bo wybrał dla siebie jedną z obecnie dostępnych armii, ale ja uparłem się by ową listę zdobyć. Nie było to łatwe, większość modeli musiałem szukać po forach fanowskich i odkupywać za zawyżoną cenę, jak to z przedmiotami kolekcjonerskimi często bywa. Czasem zdarzały się okazje, gdzie ktoś sprzedawał figurki za niewielką cenę, nie wiedząc do końca z jakiej gry pochodzą. Zajęło mi to nieco czasu i wysiłku, ale w końcu lista była skompletowana i mogłem spokojnie zająć się malowaniem dość pokaźnej ilości figurek, jakie uzbierałem. Przez cały ten czas syn oczywiście nie próżnował, i samemu złożył dość pokaźną armię, która prezentowała się nie mniej okazale niż moja własna.

Mimo wszystko, największą radość sprawił mi malowanie figurek razem z synem, które zajęło nam wiele wspólnie spędzonych wieczorów. Moja ukończona i pomalowana kolekcja prezentuje się dumnie na półce, tuż obok równie imponującej armii syna.