W całym kraju działa nawet kilkaset tysięcy biur rachunkowych, które stanowią konkurencję dla samodzielnych księgowych, którzy są zatrudniani w firmach. Mają one sporo zalet, ale także i wad, które dla jednych są znaczące, a dla innych nieistotne.

Jak pracują biura rachunkowe?

biuro księgowe bydgoszczZgodnie z ogólnymi statystykami, najwięcej jest małych i średnich przedsiębiorstw, które najczęściej mają formę jednoosobowych działalności gospodarczych. Dla biur rachunkowych taka grupa przedsiębiorców jest idealnym targetem, ponieważ dla nich usługi księgowe są wyjątkowo atrakcyjne pod wieloma względami. Jeżeli jest nam potrzebne profesjonalne biuro księgowe Bydgoszcz jest miastem, w którym na pewno je znajdziemy. Przeważnie obsługuje ono od kilkudziesięciu do nawet kilkuset klientów, z których największą grupę stanowią jednoosobowe działalności gospodarcze. W ich przypadku abonament za prowadzenie księgowości jest najniższy, ponieważ wymagają one prowadzenie podatkowej książki przychodów i rozchodów. Jeżeli chodzi o spółki, to ich struktura, ale także odrębne przepisy mówią o tym, że muszą one prowadzić pełną księgowość, czyli jednocześnie księgować operacje na kontach analitycznych i syntetycznych, a do tego prowadzić rejestr podatku od towarów i usług. Ponieważ prowadzenie księgowości spółki wymaga znacznie więcej pracy księgowego, to także usługa jest droższa. Najtańsze abonamenty dla spółek zaczynają się od około pięciuset złotych, natomiast dla jednoosobowych działalności od niecałych dwustu dwudziestu złotych.

Prowadzenie księgowości jest bardzo ważne dla każdej firmy, dlatego też tak ważny jest wybór najlepszego biura rachunkowego. Wielu przedsiębiorców decyduje się na polecane biura księgowe, które mają doskonałą opinię i są sprawdzone klientów.