Na niemal wszystkich budowach pracują ciężkie maszyny budowlane. Ich praca jest nieoceniona. Zajmują się robieniem wykopów, przemieszczaniem materiałów, czy też podnoszeniem ich na określone wysokości. Konstrukcja takich maszyn jest oczywiście dość skomplikowana, jednak największą pracę wykonuje w nich hydraulika siłowa.

Można niedrogo zregenerować siłownik hydrauliczny

niedroga regeneracja siłowników hydraulicznychCała zasada działania hydrauliki w maszynach jest oparta na prostych prawach fizycznych, związanych z cieczami. Układy hydrauliczne oparte są na tym, że pompa płynu hydraulicznego wywiera pewien nacisk na siłownik, który wykonuje pracę mechaniczną. Można na przykład za pomocą siłownika otwierać i zamykać ramię koparki, a także łyżki. Jak widzimy, siłowniki to najważniejsze części takiego układu. Narażone są one jednak na liczne uszkodzenia, a także awarię wywołaną zanieczyszczeniem. Są to dość drogie elementy, dlatego ich wymiana może sporo zaboleć jeśli chodzi o zawartość portfela. Na szczęście każdy siłownik, jeśli nie jest poważnie uszkodzony to można go jeszcze naprawić. Dobra i niedroga regeneracja siłowników hydraulicznych wykonywana jest przez liczne warsztaty, które specjalizują się w takich usługach. Najczęstszą awarią siłowników jest uszkodzenie ich uszczelnienia, przez co nie mogą one działać w sposób prawidłowy. W takim przypadku rozbiera się cały siłownik i wymienia uszkodzone elementy na nowe. Następnie składa się go z powrotem i testuje.

Istnieją nawet gotowe zestawy naprawcze w postaci zestawu uszczelnień. Dzięki takiemu zestawowi można nawet samemu naprawić siłownik. Tego rozwiązania jednak osobiście nie polecam, zwłaszcza, gdy nie znamy się na tym za bardzo, gdyż można go jeszcze bardziej uszkodzić. Lepiej jest zlecić takie zadanie fachowcom z wieloletnim doświadczeniem.