Do sprawnego funkcjonowania potrzebny jest obecnie dostęp do energii elektrycznej. To właśnie ona wykorzystywana jest do zasilania różnego rodzaju odbiorników sieciowych. W zależności od przeznaczenia i docelowego wykorzystania obiektu zaopatrzenie w energię elektryczną może być jednym z najważniejszych zagadnień. Dotyczy to w szczególności obiektów zaklasyfikowanych jako infrastruktura krytyczna.

Gdzie stosowany jest agregat prądotwórczy?

agregaty prądotwórcze john deereMożna do nich zaliczyć przede wszystkim szpitale czy serwerownie, które muszą działać non stop. Właśnie dlatego podczas projektowania takich budynków brane są pod uwagę rożne scenariusze. Jednym z nich jest brak dostępu do energii sieciowej przez określony czas. W takim przypadku rezerwowym źródłem zasilania są bardzo często agregaty prądotwórcze john deere, które pozwalają przetworzyć energię chemiczną zawartą w paliwie na elektryczną. W ofercie producenta znajduje się szereg różnych rozwiązań, które mogą być wykorzystane w zależności od potrzeb. Można tutaj wymienić chociażby agregaty: benzynowe, diesla, gazowe czy do ciągników. Warto wspomnieć, że jednostki prądotwórcze mogą generować napięcie jednofazowe lub trójfazowe. W dużej mierze zależy to od docelowej mocy urządzeń do nich podłączonych. Do najważniejszych parametrów technicznych zaliczyć należy: moc maksymalną, maksymalne natężenie prądu, stopień ochrony IP oraz typ silnika.

Ten z kolei można opisać poprzez: pojemność skokową, paliwo, pojemność zbiornika czy zużycie paliwa na godzinę. Wszystko to pozwala następnie oszacować przez jaki czas jest w stanie działać jednostka i dostarczać energii do najważniejszych odbiorników w budynku. Z reguły wymagany jest okres funkcjonowania od kilkunastu do kilkudziesięciu godzin. Jak widać w przypadku niektórych budynków niezbędne jest zapewnienie alternatywnego zasilania.