Dzień naszego ślubu jest dla nas bardzo niezwykłym dniem. Już od ustaleni fany ślubu zajmujemy się pełna para organizacją naszego wesela. Oczywiście zaczynamy od zaproszenia gościć. W tym celu kupujemy zaproszeni gotowe lub zlecamy je firmie je tworzącej.

Jakie zaproszenia na ślub wybrać?

eleganckie zaproszenia ślubneZazwyczaj pary młode kupują eleganckie zaproszenia ślubne. Jeśli nasz ślub ma się odbyć w stylu boho to tez takie zaproszenia staramy się kupić lub przygotować. Zazwyczaj gotowe zaproszenia wypisują państwo młodzi. Są one napewno tańsze od takich, które zlecamy wykonać firmie produkującej zaproszenia, wizytówki itp. Bardzo często zaproszenia są w klasycznym kolorze białym lub ecru. Jednak od jakiegoś czasu tworzone są z dodatkiem jednego koloru. Jeśli nasza są weselna, bukiet weselny lub inne dekoracje weselne mają jeden kolor przewodni np. pudrowy róż, błękitny, liliowy lub jakiś inny to bardzo często zaproszenia także mają taki akcent kolorystyczny. Oczywiście standardowo na zaproszeniu ślubnym musi się znaleźć data, miejsce zaślubin, kto zaprasza na swoje wesele oraz często umieszczona jest informacja co do prezentu. Jeśli para młoda nie chce otrzymywać prezentów bo woli pieniądze to często taka informacja jest umieszczana. Czasami państwo młodzi proszą o wino lub kupon toto lotka zamiast kwiatów. Wszystko zależy od koncepcji. Cena za zaproszenie to koszt około 3-13 złotych.

Zapraszając na swoje wesele często rozwozimy zaproszenia osobiście. Jednak jeśli goście mieszkają daleko to zazwyczaj zaproszenie przekazywane jest tradycyjnie za pośrednictwem poczty. Oczywiście wszystkie zaproszenia muszą być czytelne wiec jeśli nie piszemy wyraźnie nie powinniśmy ich wypisywać. Lepiej zlecić to przyjaciółce lub firmie, która wykonuje takie rzeczy.