Jeszcze kilkanaście lat temu, mało kto miał w swoim domu lub mieszkaniu okna z plastiku. Wszak wówczas nie były one popularne, głównie, z uwagi na bardzo wysokie ceny, podyktowane tym iż była to całkowicie nowa technologia.

Zakup plastikowych okien

okna plastikowe lublinMłodszemu pokoleniu trudno sobie to wyobrazić, ale ludzie urodzeni 30 – 40 lat temu, doskonale pamiętają drewniane okna z szybami. Były one nieszczelne, ale to, co spędzało rodzicom sen z powiek to fakt, że trzeba było pilnować dzieci jak oka w głowie, gdyż niebezpieczeństwo rozbicia okna przy zabawie, zawsze jest bardzo duże. Warto także zauważyć, że ich nieszczelność skutkowała bardzo dużymi stratami energii, co dawało we znaki zwłaszcza zimą. Dlatego też znakiem czasu, aż do późnych lat 90-tych, były charakterystyczne wałki robione z koców lub niepotrzebnych ubrań, mających za zadanie uszczelnienie okien od spodu, gdyż nigdy nie były perfekcyjnie dopasowane, a z czasem się wypaczały. Nie ma się więc czemu dziwić, że okna plastikowe zaczęły zdobywać ogromną popularność,  szczególnie w pierwszej dekadzie XXI wieku, gdyż wówczas, ich ceny, zaczęły mocno spadać. Natomiast dziś oferta jest nieporównywalnie bardziej zróżnicowana i można zakupić plastikowe okna w, niemal, dowolnej formie, kolorze i kształcie. Gdy zainteresowały nas okna najlepsze okna plastikowe Lublin jest miastem, gdzie znajdziemy dystrybutorów najbardziej znanych marek. Trzeba tu dodać, że w ścisłej europejskiej czołówce producentów okien, znajdują się także firmy z Polski.

Dziś trudno znaleźć kamienice, bloki lub domy, które byłyby wyposażone w drewniane, przeszklone okiennice. Wszak, w porównaniu z oknami plastikowymi, w ogóle nie spełniają swojej funkcji, ale też niosą z sobą ryzyko rozbicia, mogące skutkować prawdziwą tragedią.