Każdy kto kiedykolwiek zajmował się uprawą warzyw czy owoców wie, że bez odpowiedniej pielęgnacji plony będą bardzo małe. Jak więc odpowiednio zadbać o rośliny, aby zdecydowanie przyspieszyć ich wzrost oraz stworzyć im przyjazny mikroklimat, a także uniemożliwić wzrost chwastów. 

Odpowiednie folie do przykrywania gleby

folia ściółkowaAby poprawić wzrost warzyw i owoców oraz zapewnić im jak najlepszą pielęgnację, warto zastosować odpowiednie folie. Folia ściółkowa służy do przykrywania gleby w wielu rodzajach upraw – pomidorów, ogórków, truskawek i wielu innych. Takie folie zazwyczaj występują w dwóch wersjach kolorystycznych – czarne i białej. Do upraw na świeżym powietrzu najczęściej wykorzystuje się folie w kolorze czarnym, natomiast w tunelach czy szklarniach – folię białą, która poprawia warunki świetlne dla roślin. Takiego rodzaju folie ściółkowe doskonale radzą sobie z zachwaszczeniem oraz kształtują mikroklimat tak, aby wzrost roślin był jeszcze szybszy a plony jeszcze lepsze jakościowo. Folie stosowane do przykrywania gleby znacząco przyspieszają wzrost roślin oraz zapewniają uzyskanie lepszych jakościowo plonów. Jest to doskonały zakup jeżeli chcemy aby nasze rośliny rosły jeszcze większe i lepsze jakościowo w porównaniu z tradycyjną uprawą gruntową. Odpowiednia pielęgnacja roślin to podstawa najlepszych jakościowo plonów, dlatego warto już dziś zainwestować w odpowiednie folie do ściółkowania. 

Mogłoby się wydawać, że uprawa roślin nie jest niczym trudnym. Nic bardziej mylnego! Nasze plony wymagają stałego doglądania oraz pielęgnacji, którą możemy im zapewnić na różne sposoby. Doskonałym pomysłem jest zakup odpowiednich folii ściółkowych, które zapewnią odpowiedni mikroklimat dla roślin, a także zredukują zachwaszczenie plonów.