Nagrywając reklamę swojej małej firmy myślałem o wszystkich ewentualnościach i opcjach. Przede wszystkim nie podobały mi się ujęcia z dołu przy użyciu tradycyjnych stojaków na kamery. Wiedziałem, że koniecznie muszę coś z tym faktem zrobić.

Nowa jakość dzięki filmowaniu dronem

filmowanie dronem śląskWszedłem do internetu i zacząłem czytać opinie na forach. Okazało się, że najlepszym rozwiązaniem tego problemu jest wynajęcie filmowania dronem. Wielu posiadaczy tego rodzaju urządzeń za niewielką cenę jest w stanie pomóc nam nagrać nasz wymarzony film. Postanowiłem wstawić ogłoszenie do internetu z nadzieją na znalezienie osoby, która podjęłaby się tego zadania. Nie musiałem wcale długo czekać na odpowiedź. Posiadaczy dronów chcących mi pomóc było bardzo wielu. Przyznam, że nie sądziłem, że tego rodzaju technologia tak szybko dotrze na Śląsk. Umówiłem się z jednym z chętnych na konkretny dzień i godzinę. Pojawiła się tam cała ekipa wraz z wynajętymi aktorami. Operator drona również pojawił się na miejscu i widać było po nim, że jest w pełni gotowy do akcji. Zaczęliśmy kręcić film. Operator radził sobie świetnie z obsługa swojego urządzenia – był w stanie nagrywać praktycznie pod każdym kątem, o jaki poprosiłem. Okazało się, że jeśli chodzi o filmowanie dronem Śląsk jest doskonałym do tego miejscem. Chłopak sam był zdziwiony widząc jak wiele ogłoszeń na tego rodzaju zadania się pojawia. Po całym dniu mieliśmy już gotowy materiał. Tym jednak razem film był o klasę wyższy od tego, co nagraliśmy ostatnim razem. Wszystko było zasługą nagrywania przy pomocy drona.

Chłopak był szczęśliwy mogąc nam pomóc oraz dorobić nieco do wypłaty. Widać było, że robi w ten sposób to, co kocha. Nie ma niczego lepszego, niż połączyć pracę ze swoim hobby. Jeśli nam się to uda, tak naprawdę nie spędzimy w pracy nawet jednego dnia.