Okna dla naszej wygody mogą być otwierane w różny sposób. W sprzedaży można kupić okna otwierane, uchylone, nie otwierać się. Mogą posiadać dodatkowe podziały ramy okiennej z zastosowaniem słupków i ślemion. Dobre okna powinny posiadać nawiewniki higosteryczne, ciśnieniowe lub sterowane ręcznie. Umożliwiają one dostarczenie powietrza do wentylacji pomieszczenia pomimo dobrej szczelności okna.

Okna

oknoOkno jest najcieńszym elementem w konstrukcji budynku. Powoduje to duże utraty ciepła przez ich powierzchnię. Dla ograniczenia strat stosuje się podwójne lub potrójne szyby. Przenikanie ciepła określane jest jako izolacyjność termiczna okna. Taka informacje muszą podać nam producenci na etykietach lub dokumentacji produktu. Okna muszą również spełniać wymogi związane z akustycznością. Zwiększenie izolacyjności okna uzyskuje się poprzez zestawy szybowe wykorzystujące gaz najczęściej argon zamknięty pomiędzy taflami szkła. Okna powinny pomagać w wentylacji pomieszczeń. Nie było takich problemów, kiedy stosowano drewniane okna, które nie były tak szczelne jak dzisiejsze wykonane z PCV.
Nadmierna szczelność okien może prowadzić do powstawania grzybów na ścianach wewnątrz budynku. Okna z kolei są najłatwiejszym miejscem do sforsowania dla włamywaczy chcących dostać się do budynku. Okna antywłamaniowe wykorzystują folie na szybę i siatki metalowe wtapiane w szkło. Bardziej popularnym rozwiązaniem jest stosowanie krat, okienni c i rolet. Nowoczesne okna posiadają programowana wentylację zapewniającą wymianę powietrza. Wystarczy zaprogramować nasze okno, aby otworzyło się o odpowiedniej porze. To samo możemy zastosować odnośnie jego zamykania. Wietrzenie pomieszczeń nie będzie stanowiło problemu. Okna mogą być starowane pilotem.

Nowoczesne okna posiadają czujniki deszczu wykorzystujących przewodniki. Gdy na czujnik spadnie kropla płynu przekazuje on sygnał przewodnikiem, który automatycznie zamyka okno. Czujnik jest podgrzewany, zapewnia to jego szybkie schnięcie, gdy deszcze przestaje padać. Gdy deszczu już nie ma daje on sygnał do ponownego otwarcia okna.

Aby zobaczyć więcej zapraszam na stronę http://www.adex-okna.pl/