W młodości dziadek był pilotem uczestniczącym w wielu misjach i lotnictwo było jego wielką pasją. Nic więc dziwnego, że na urodziny postanowiliśmy z bratem sprawić mu prezent związany z jego pasją, a mianowicie model trójpłatowego Fokkera z pierwszej wojny światowej, z oznaczeniami Czerwonego Barona, który był jednym z dziadkowych bohaterów z dzieciństwa.

Model samolotu z pierwszej wojny światowej

czerwony baron - model samolotu trójpłatowegoTen konkretny model samolotu był bardzo często spotykany, głównie ze względu na jego oryginalną konstrukcję i niespotykany nigdzie indziej wygląd. Dlatego też nie było trudno znaleźć dokładnie tą maszynę którą latał czerwony baron – model samolotu trójpłatowego wzorowany idealnie na serii, która stała się znana właśnie dzięki sławnemu pilotowi. Wybrany przez nas model był w dużej skali, i miał ogromne ilości detali, zwłaszcza w kokpicie, gdzie odwzorowano dokładnie wszystkie elementy, wskaźniki i najdrobniejsze szczegóły. Malowanie tak wykonanego modelu było niemałym wyzwaniem, bo nie chcieliśmy by wyglądał jak kolejny plastikowy samolot ze sklepu. Miał on być odpowiednio zmodyfikowany, by wyglądał jakby był ciągle w użyciu, łącznie z wszystkimi uszkodzeniami i zabrudzeniami jakie mogły powstać podczas lotu. Wymagało to użycia niemal wszystkich technik malarskich jakie znaliśmy, a było tym większym wyzwaniem, iż rzadko kiedy zdarzał nam się model o tych rozmiarach, i tak dobrze oddanych szczegółach.

Jednocześnie, owa skala była wielkim ułatwieniem, bo nie mieliśmy problemu z pomalowaniem nawet najbardziej zasłoniętych części tak, by nie zostawić nawet najmniejszej powierzchni bez malowania. Skończony model był naprawdę imponujący i cieszył oko, a jako prezent okazał się idealnie trafiony, i od razu trafił na honorowe miejsce na widoku.