W kobiecej kosmetyczce znaleźć możemy wiele różnorodnych kosmetyków, często spełniających takie samo zadanie, chociaż w różnych odsłonach. Przykładem tego typu kosmetyków z pewnością są pomadki, które na rynku możemy znaleźć w odsłonie matowej lub błyszczącej, a dodatkowo obie wersje dostępne są w kilkunastu kolorach i w wariancie sztyftu lub w płynie.

Wytrzymała matowa pomadka

trwała matowa pomadka do ustKobiety doskonale wiedzą, kiedy stosować daną pomadkę w konkretnym odcieniu, by uzyskać możliwie jak najlepszy efekt na swojej twarzy. Stosowanie matowej pomadki wymaga od kobiet dbałości o konkretne szczegóły, jeszcze zanim przystąpią do nałożenia owego kosmetyku. Należy bowiem pamiętać, że matowa pomadka odsłoni każdą niedoskonałość na naszych ustach, w związku z czym, przed jej użyciem, wymagane jest zadbanie o strukturę ust. Oznacza to, między innymi, wykonanie peelingu, który pozwoli na zredukowanie ilości martwego naskórka. Warto też na pewno nałożyć dobry środek nawilżający usta przed zastosowaniem pomadki matowej, która może wysuszyć wargi. Trwała matowa pomadka do ust może stanowić interesujące i stylowe wykończenie makijażu, zakładając, że jej odcień zostanie odpowiednio dobrany do wybranego ubrania, a także produkt będzie charakteryzował się właściwą trwałością. Trwałość matowej pomadki wiąże się z tym, że nie pozostawiamy odcisku ust na każdej płaszczyźnie, której nimi dotkniemy, a dodatkowo pomadka nie ulegnie „zjedzeniu” i nie straci swojego koloru i intensywności.

Pomadki matowe, jak zostało już wspomniane, otrzymać możemy obecnie zarówno w tradycyjnym formacie, czyli w sztyfcie, ale również dostępne są produkty tego typu w formie płynnej, która w użyciu przypomina dość dobrze znane błyszczyki. Jej aplikacja jest równie łatwa i szybka.