Komfort snu jest jednym z kluczowych czynników, które wpływają na samopoczucie każdego człowieka. Wyspani czujemy się lepiej, mamy więcej energii oraz chęci do działania. Na komfort naszego snu z całą pewnością najbardziej wpływa posiadane przez nasz łóżko i odpowiedni materac. Jaki będzie lepszy? Który wybrać? 

Który materac jest lepszy – piankowy czy sprężynowy?

poliuretanowe materace tanioWłaściwie dobrany materac znacznie wpływa na komfort naszego snu, ogromnie go poprawiając. Dzięki niemu zadbamy o prawidłowe ułożenie ciała, unikniemy bólu czy nieprzyjemnego mrowienia. Wybór materaca powinniśmy rozpocząć od zasięgnięcia porady eksperta, który dobierze nam materac dostosowany do naszych potrzeb i wymogów. Na początku warto też poczytać o tym w internecie, aby odpowiedzieć sobie na najczęściej zadawane pytanie – czy lepszy jest materac piankowy czy sprężynowy? Istnieje wiele materacy wykonanych z pianki poliuretanowej, w przeciwieństwie do materacy sprężynowych, które przeważnie wykonane są przy użyciu jednej technologii. Są one dość tanie, lecz nietrwałe. Poza tym, niezbyt dobrze dopasowują się do kształtu ciała. Materace piankowe lateksowe czy z pianki wysokoelastycznej przewyższają materace sprężynowe pod tym względem. Dzięki swojej dużej żywotności takie poliuretanowe materace tanio odkupimy nawet używane. Ich kolejną zaletą jest to, że są odporne na odkształcenia, dlatego też raz zakupiony materac piankowy starczy nam na długie lata. Poza tym, są hipoalergiczne, nie przyjmują wilgoci oraz oddychają. 

Materace piankowe to świetny wybór dla wszystkich tych, którzy chcą zainwestować w trwały i odporny na zabrudzenia oraz uszkodzenia materac. Posłuży on z pewnością latami. Przy zakupie materaca, oprócz materiału, warto także zwrócić uwagę na jego twardość. Zbyt miękki lub twardy materiał może powodować ból.