Zdecydowana większość przedsiębiorstw, które zostają wyposażone oraz zaopatrzone w odpowiednie artykuły oraz maszyny, pozwalające na uzyskiwanie regularnych przychodów, uzyskuje także pewien sposób finansowania produktów, w postaci leasingu lub kredytu, co jest ostatnimi czasy coraz bardziej korzystne.

Leasing konsumencki samochodowy

konsumencki leasing samochodowyNiemniej jednak aby uzyskać leasing oraz kredyt, nie jest konieczne posiadanie firmy, a także ustosunkowanie się do stworzenia narzędzia pracy. Wprowadzone zostały przez banki oraz instytucje finansowe tak zwane leasingi konsumenckie, które są odpowiednio oprocentowane, niemniej jednak ich udzielenie opiera się na udokumentowaniu przychodów w postaci zeznania podatkowego PIT, co różni się od leasingu dla firm, gdzie konieczne jest udokumentowanie dochodu z podatkowej księgi przychodów i rozchodów. Konsumencki leasing samochodowy, jest to nowoczesna forma finansowania pojazdów dla osób zatrudnionych na podstawie umowy o pracę, umowy zlecenie, oraz umowy o dzieło. Takiego rodzaju finansowanie jest ostatnimi czasy coraz częściej wykorzystywane przez konsumentów, oraz opiera się na uiszczeniu wpłaty początkowej w wysokości kilkunastu procent wartości netto pojazdu, a następnie na opłacaniu rat miesięcznych. Po zakończeniu umowy leasingu konsumenckiego, leasingobiorca ma możliwość wykupu końcowego, jak również zwrócenia leasingowanego pojazdu.

Warto zapoznać się z możliwościami, oraz sposobami uzyskania tego rodzaju leasingu, zwłaszcza jeśli leasingobiorca wykazuje w swoich zeznaniach podatkowych za lata ubiegłe bardzo przyzwoite dochody. Wówczas taki leasing znacznie łatwiej jest uzyskać, dzięki czemu zakup pojazdu może odbyć się stosunkowo szybko, w przeciągu zaledwie kilku tygodni od sporządzenia wniosku.