Każdy kierowca swoją przygodę z samochodem rozpoczyna na kursie prawa jazdy. Bezpośrednio do egzaminu przystępują osoby, które utraciły z różnych przyczyn prawo jazdy i muszą je ponownie zdawać, albo jest to kolejna poprawka.

Poziom nauczania na kursie prawa jazdy

prawo jazdy w KrakowieZgodnie z przepisami na kursie przygotowującym kursantów do egzaminu, poziom nauczania powinien być identyczny, bo zawsze uczymy się tych samych czynności i poznajemy raczej nie zmieniające się przepisy. Każdy kursant musi się nauczyć przynajmniej dobrze jeździć żeby mieć szanse na zaliczenie egzaminu państwowego. Prawo jazdy w Krakowie zrobimy w każdym ośrodku szkolącym przyszłych kierowców. Kurs się składa z dwóch części. Pierwsza jest teoretyczna i wymaga uczestnictwa w wykładach na temat przepisów ruchu drogowego, a druga jest praktyczna i odbywa się na na ulicach miast i na placach manewrowych. Każdy kursant dostaje przydzielonego instruktora, z którym będzie jeździł. Kiedy zaliczymy teorię, to jedziemy na plac, gdzie nauczymy się płynnie ruszać i hamować, startować spod górki z zaciągniętego hamulca ręcznego, oraz jeździć po łuku do przodu i do tyłu. To obowiązkowe umiejętności, które musimy mieć dobrze opanowane jeżeli chcemy szybko zaliczyć egzamin. Wyjeżdżając na ulicę całą teorię zdobytą na pierwszej części kursu przekładamy na praktykę. Im więcej czasu spędzimy za kierownicą, tym lepiej dla nas, bo nie ma innego sposobu na nauczenie się dobrze jeździć jak tylko po prostu jeździć na każdą pogodę.

W Krakowie niemalże zawsze jest tłum kierowców na ulicach, więc poruszanie się w takich warunkach nie jest łatwe dla dobrego kierowcy, a co dopiero dla osoby, która dopiero uczy się jeździć. Jednak jeżeli nauczymy się jeździć w trudnych warunkach, to nic nie będzie dla nas trudne,