Mam w domu dwójkę małych dzieci. Każda mama zapewne zgodzi się ze mną, gdy powiem, że takie dzieci jedząc potrafią bardzo wokół siebie nabrudzić. Czasami trochę mnie już denerwuje to ciągłe bieganie ze ściereczką i sprzątanie po nich z podłogi i stołu. Całe szczęście ostatnio udało mi się znaleźć bardzo dobry sposób na to, aby sprzątanie nie było takie uciążliwe.

Zalety kilkuwarstwowych ręczników papierowych

kilkuwarstwowy ręcznik papierowy w rolceZauważyłam, że różne zachlapania czy rozwalone części owoców, serków itp., można bardzo łatwo sprzątnąć z pomocą jednorazowych ręczników papierowych. Jednakże, bardzo ważne jest to, aby ręczniki były naprawdę wysokiej jakości. W sklepie, w którym bardzo często robię zakupy udało mi się ostatnio dostać kilkuwarstwowy ręcznik papierowy w rolce. Bardzo dobrze spełniał on moje oczekiwania. Świetnie absorbował wodę i był niezwykle chłonny. W rolce znajdowało się nawet kilkaset „listków” papieru. Taka ilość wystarczała nawet na dwa tygodnie. Ręcznik nie rwał się i nie strzępił, dzięki czemu z łatwością można było rozwinąć go z rolki i oderwać taką ilość, jaka była nam aktualnie potrzebna. Dodatkową zaletą wybranych przeze mnie ręczników papierowych był fakt, że można było je dostać w bardzo niskiej, atrakcyjnej cenie. Korzystam z nich już od dłuższego czasu i jestem bardzo zadowolona. Wbrew pozorom jest to także ekologiczne rozwiązanie.

Warto bowiem zwrócić uwagę na fakt, że ręczniki papierowe są produktem w pełni biodegradowalnym. To bardzo ważna informacja dla osób, które cenią sobie ochronę środowiska. Ostatnio poleciłam takie ręczniki w rolce jednej z moich przyjaciółek, która przyznała, że ma już dosyć prania zwykłych ścierek, ponieważ tylko marnuje przez to wodę, a ścierki i tak nie chłoną odpowiednio wilgoci, ponieważ są wykonane ze słabego materiału.