Niekiedy nawet najlepiej przeprowadzone kalkulacje nie są w stanie w pełni oddać stanu rzeczywistego i nawet przedsiębiorstwo, które z początku funkcjonowało bardzo dobrze, jest zmuszone wycofać się z rynku. Ma na to wpływ szereg czynników, których czasami po prostu nie da się wziąć pod uwagę. Czy w takiej sytuacji nie da się już nic zrobić?

Czy kupowanie firm jest opłacalne?

kupię firmęW przypadku, kiedy firma zaczyna przynosić coraz większe straty, możemy jeszcze podjąć jeden krok, dzięki któremu będziemy w stanie odzyskać część straconych pieniędzy. Wystarczy tylko rozejrzeć się w poszukiwaniu ogłoszeń, typu kupię firmę. Na rynku istnieje wiele prężnie rozwijających się przedsiębiorstw wyspecjalizowanych w odkupowaniu przedsiębiorstw i spółek, aby je następnie zlicytować. Zysk, jak przynosi to byłemu właścicielowi, jest jednorazowy, lecz nierzadko bardzo satysfakcjonujący. Warto też spojrzeć na sytuację z psychologicznej strony. Kiedy mamy zadłużoną firmę przynoszącą wyłącznie straty, to jest to przede wszystkim ogromne obciążenie psychiczne, warto zatem skorzystać z usług kancelarii zajmujących się ich kupnem. Czy jest to opłacalne? Zdecydowanie może być, zarówno dla sprzedającego, jak i kupującego. My pozbywamy się przede wszystkim wielu stresów związanych z koniecznością zapożyczania się i spłatą długów, kancelaria natomiast, dzięki swojemu doświadczeniu i umiejętnością, będzie w stanie doprowadzić przedsiębiorstwo do stanu, w którym bezproblemowo będzie można je zlicytować czy odsprzedać.

Wiele osób może zastanawiać się, czy niesie to za sobą konsekwencje prawne. Od razu trzeba powiedzieć, że tego rodzaju działania są całkowicie transparentne, nic nie jest ukrywane. Czynności te są w pełni legalne i zarejestrowane w odpowiednich instytucjach kontrolujących tego rodzaju transakcje.