Decydując się na przesłanie określonego towaru naszemu kontrahentowi mamy obowiązek tak zabezpieczyć przesyłkę, aby nie uległa ona uszkodzeniu. Jest to ważne nie tylko wtedy, gdy zawartość jest dość mocno podatna na różnego rodzaju uszkodzenia. Przykładem może być przewożenie przez kuriera rzeczy szklanych.

Ostrożne przewożenie przesyłki

ubezpieczenie przesyłki inpostNie mniej jednak nie tylko takie przedmioty, które uważane są za delikatne mogą zostać uszkodzone. Dotyczy to także innego rodzaju przesyłek. Ponadto nie tylko uszkodzenie zawartości jest ryzykiem, jakie bierzemy na siebie decydując się na skorzystanie z usług firmy kurierskiej. Oprócz tego dużym ryzykiem jest również zgubienie paczki, jej zalanie, czy też każda inna czynność, która sprawi, że nie zostanie ona dostarczona do odbiorcy w takim stanie, w jakim jest to wymagane. Dlatego też wiele firm kurierskich oferuje swoim klientom możliwość skorzystania z opcji odpłatnego ubezpieczenia przesyłki. Może ono dotyczyć wielu różnego rodzaju aspektów ryzyka, które mogą nastąpić od czasu wydania paczki kurierowi, do czasu jej doręczenia odbiorcy. Warto jest zatem sprawdzić, jakie opcje posiadają poszczególne firmy kurierskie. Jeśli chodzi o niedrogie ubezpieczenie przesyłki inpost posiada przykładowo każdą z wymienionych przez mnie opcji w niezwykle korzystnych cenach. Niektóre warianty ubezpieczane są łącznie. Oznacza to, że odszkodowanie przysługuje nam, gdy spełni się chociaż jeden z podanych tam warunków.

Oczywiście wszelkiego rodzaju szczegóły zawarte są w umowie ubezpieczenia. Warto jest zatem dokładnie zapoznać się z warunkami. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że wszelkie postanowienia są dla nas jasne. jak tylko dojdzie do spełnienia określonych przesłanek mamy prawo domagać się od firmy kurierskiej odszkodowania w ramach zawartej umowy.