Parę dni temu w Poznaniu odbył się konkurs na najpiękniejszy ogród w mieście. W Konkursie wzięło udział ponad sto siedemdziesiąt pięć posesji.

Ludzie zajmujący się zakładaniem ogrodów dają bogatą ofertę swojej pracy

zakładanie ogrodów poznań Nagrodą był wysokiej jakości sprzęt do pielęgnacji ogrodu oraz vouchery do sklepu ogrodniczego. Wybór zwycięzcy okazał się niezwykle trudny. Ogrody projektowane są w przeróżnych stylach i różnymi technikami.  to niesamowicie pasjonujące zajęcie. Kandydaci mieli niesamowite wizje i projekty. Wielkości ogrodów wahały się od dziesięciu metrów kwadratowych do aż dwustu metrów kwadratowych. Ale nie wielkość a jakość się tu liczyła. Pierwsze miejsce w konkursie zajął niesamowity ogród w stylu barokowym. Jednak największą popularnością cieszyły się nowoczesne ogrody. Kandydaci prezentowali najnowocześniejsze techniki, niesamowite rzeźby czy finezyjnie przycięte krzewy. Także różnorodność kwiatów była niesamowita. Wszyscy prezentowali bardzo wysoki poziom. Zakładanie ogrodów staję się w Polsce coraz popularniejsze. Mieszkańcy Poznania coraz częściej wybierają domy z ogródkiem na obrzeżach zamiast mieszkania w bloku w centrum miasta. To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich. Cieszmy oczy pięknymi wypielęgnowanymi ogrodami i bujną roślinnością. Projektowanie ogrodów również cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród młodych osób, które wybierają właśnie ten kierunek studiów.

Polska ma najwięcej terenów zielonych i parków narodowych w Europie. Bądźmy dumni z naszego dziedzictwa narodowego i pielęgnujmy naszą piękną przyrodę.