Już kiedy byłem mały, moja mama wpoiła we mnie miłość do muzyki. Wszędzie słyszę jakieś pasujące do siebie dźwięki. W życiu codziennym można często znaleźć inspirację do stworzenia pięknych utworów. Ja już od dawna zajmuję się kompozycją i gram na instrumentach klawiszowych. Moim ulubionym instrumentem jest pianino. Uczę się na nim grać od dawna i idzie mi bardzo dobrze.

Warto umieć grać na instrumentach klawiszowych

instrumenty klawiszoweNiedawno zapisałem się do szkoły muzycznej. To dobre miejsce do rozwijania swoich pasji. Mogę codziennie grać na instrumentach klawiszowych, mając jednocześnie pewność, że przyda mi się to w przyszłym zawodzie. Mam zamiat zostać wielkim kompozytorem a umiejętność grania na instrumencie bardzo mi się przyda. Muszę zaznaczyć, że instrumenty klawiszowe są bardzo ważne, jeśli ktoś chce zainteresować się komponowaniem. W szkołach muzycznych bardzo często trzeba wybrać dodatkowo instrument klawiszowy do nauki, nawet jeśli docelowo chcemy grać na innym typie instrumentów. Instrumenty klawiszowe pomagają ćwiczyć odpowiedni rozstaw palców, są bardzo przydatne jeśli chcemy grać na jakichkolwiek innych instrumentach. Są po prostu doskonałe do nauki podstaw i ogólnych praw, których nauczyć się musi każdy muzyk. Pamiętam, że na poczatku miałem duży problem ze złapaniem niektórych akordów. Zaczynałem młodo, więc była to kwestia rozstawu palców, ale na początku się irytowałem. Ćwiczenia jednak nauczyły mnie cierpliwości i dzisiaj nie mógłbym żyć bez muzyki.

Niedługo pojadę na duży festiwal muzyczny jako początkujący kompozytor. Trochę się stresuję, będzie tam wielu specjalistów, którzy będą mogli posłuchać jak gram. Chciałbym jak najlepiej się zaprezentować. Wiem, że od tego zależy moja przyszłość. Właśnie idę się trochę odprężyć grając na instrumentach klawiszowych. To zawsze pomaga.