Dzieci bardzo lubią samochody, którymi mogą się swobodnie przemieszczać. Są to najczęściej elektryczne pojazdy, które wyglądem przypominają prawdziwe maszyny. Najczęściej są one zasilane akumulatorami, które wystarczy ładować co jakiś czas. 

Kierowanie pojazdem na akumulator 

pojazdy akumulatorowe dla dzieciRodzice kupują zabawki, które chcą ich dzieci, ponieważ chcą spełniać ich marzenia. Większość dzieci marzy o zabawkach, które są akurat modne, lub mają je ich rówieśnicy. Pojazdy akumulatorowe dla dzieci są z pewnością pożądane przez większość dzieci w wieku powyżej trzeciego roku życia. Ponieważ samochód na akumulator może jechać z prędkością kilku kilometrów na godzinę, to musi nim kierować dziecko starsze, które będzie świadome tego co robi. Taki pojazd może być wykorzystywany do jazdy po utwardzanej powierzchni. Wszystkie modele są w wersji cabrio, do których wchodzi się górą, ponieważ drzwi się nie otwierają. Samochód jest wyposażony w kierownicę, na której się znajduje klakson i przycisk do jazdy w tył, ledowe światła przednie i tylne oraz pasy bezpieczeństwa dla kierowcy i pasażera. Karoseria pojazdu została wykonana z odpornego na uszkodzenia i wgniecenia tworzywa, a zderzaki mają dodatkowe wzmocnienie. Dzięki amortyzatorom jazda po nierównym podłożu jest tak samo komfortowa jak na równym terenie. Akumulator posiada dużą moc i pozwala na nieprzerwaną jazdę nawet przez półtorej godziny. Przy średnio intensywnym użytkowaniu pojazdu, wystarczy raz na kilka dni ładować akumulator przez kilka godzin. 

Zakup takiego pojazdu wiąże się z dość wysokimi kosztami jak na zabawkę dla dziecka. Najtańszy model samochodu napędzanego na akumulator kosztuje około pięćset złotych. Można także poszukać w internecie używanych modeli, które będą w dobrym stanie.