Challenger to klasyczny samochód sportowy, mający liczne grono entuzjastów, preferujących zarówno stare, wyścigowe wersje jak i nowe warianty, bardziej przystosowane do jazdy drogowej. Nie jest więc trudno zaleźć do tej maszyny części zamienne, zarówno w celu wymiany zużytych podzespołów jak i tuningu.

Najlepsze klocki do układu hamulcowego Dodge’a

hamulcowe klocki DODGE ChallengerZ racji dużej popularności Challengera, tunerzy mają ogromny wybór części, którymi mogą zastąpić fabryczne podzespoły, choć dla rajdowców i entuzjastów szybkiej jazdy oczywiście najważniejszym elementem bywa często układ hamulcowy. Hamulcowe klocki Dodge Challenger są fabrycznie bardzo dobre, aczkolwiek i tak bywają wymieniane na lepsze i nowocześniejsze, choćby z potrzeby jak największego dopasowania osiągów samochodu do własnych preferencji. Klocki o wysokim tarciu, zmniejszające czas i drogę hamowania są tu najpopularniejsze, podobnie jak nawiercane tarcze o zmniejszonej wadze. Takie klocki zwiększają bezpieczeństwo podczas jazdy i ułatwiają nagłe zatrzymanie samochodu w sytuacji zagrożenia, aczkolwiek nie są ulubionym rodzajem klocków wśród rajderów, którzy preferują klocki o małym zacisku i tarciu, które nie przeszkadzają w wykonywaniu manewrów w trakcie jazdy, aczkolwiek nadal spełniają swoje zadanie równie dobrze jak warianty o mocnym zacisku.

Najbardziej polecane klocki hamulcowe naturalnie pochodzą z firm produkujących najwyższej jakości sprzęt do tuningu samochodów, i można tam dostać najróżniejsze rodzaje klocków o dużej trwałości i wytrzymałości, aczkolwiek odmiennym zachowaniu. Duża kompatybilność oznacza natomiast możliwość swobodnej wymiany klocków pomiędzy różnymi wariantami Challengera, w tym i silnie tuningowanymi samochodami, już posiadającymi customowe części.