Wśród wielu dostępnych na polskim rynku fotelików samochodowych dla dzieci, na pewno warto zwrócić uwagę na produkty dostarczane nam przez firmę BabySafe. Charakteryzują się one dobrym wykonaniem, które gwarantuje dzieciom bezpieczeństwo podróży na każdym etapie życia, aż do ukończenia dwunastego roku życia. Jednym z modeli proponowanych fotelików jest fotelik Sport.

Charakterystyka fotelika Sport od BabySafe

babysafe sport dla dzieciJeśli chodzi o fotelik samochodowy BabySafe Sport dla dzieci, jest to fotelik zaliczany przez producenta do kategorii fotelików premium. Swoje zastosowanie znajduje on w przypadku dzieci zaliczających się do kategorii wagowej od 9 do 36 kilogramów, czyli najczęściej dla dzieci będących pomiędzy 9 miesiącem a 12 rokiem życia. Tak długie użytkowanie fotelika możliwe jest dzięki regulowanemu zagłówkowi i dzięki poduszce, która pozwala bezproblemowo pomniejszyć siedzisko dla mniejszego dziecka. Regulowane jest także oparcie fotelika, dzięki czemu dziecko zyskuje możliwość odbycia komfortowej drzemki podczas podróży. Jeśli chodzi o kwestię bezpieczeństwa, fotelik wyposażony jest w pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, pomagające w stabilizacji dziecka w pozycji siedzącej. Fotelik zawiera w swojej konstrukcji również osłonę ramion, która świetnie sprawdza się jako amortyzator wszelkiego rodzaju wstrząsów. Fotelik Sport montowany jest przodem do kierunku jazdy, co doskonale sprawdza się w przypadku starszych dzieci.

Fotelik, ze względu na swoją konstrukcję, jest niezwykle łatwy w montażu, ale również w pielęgnacji związanej z czyszczeniem tapicerki. Jest to możliwe dzięki opcji zdjęcia tapicerki z fotelika i wyprania jej, chociażby w pralce automatycznej. Ważną informacją na pewno jest też fakt, iż tapicerka wykonana jest z materiałów odpornych na spieranie, więc nie traci on koloru.