Nasze psy mają tendencję do spania w dziwnych miejscach, jak na przykład pod stołem lub nawet pod łóżkiem czy szafkami, jeśli nasz psiak jest niewielkich rozmiarów. Zazwyczaj odbieramy to za coś zabawnego i uroczego, ale prawda jest taka, że pies w ten sposób szuka spokojnego miejsca do odpoczynku, który możemy mu zapewnić w znacznie lepszej jakości.

Klatki dla psów do domu

klatka dla psaKiedy nasz pies chowa się pod stół, czy właśnie w jakiś dziwnych miejscach nie oznacza to od razu, że jest wystraszony lub, że „tak ma i to urocze”. Psy zachowują się w ten sposób, gdy chcą mieć chwilę spokoju i samotności. Tak, jak my potrzebujemy sypialni i swojego pokoju, tak w przypadku psów, a nawet kotów wygląda to podobnie. Koty odpoczywają w domkach, zaś psu możemy taki domek zapewnić kupując specjalną klatkę. Klatka dla psa ma mu umożliwić lepszą jakość wypoczynku. Taką klatkę nasz pies traktuje, jako miejsce bezpieczne do którego zawsze może się schować w razie potrzeby. Klatkę warto postawić w miejscu w którym najczęściej przebywamy po to, aby nasz psiak mimo wszystko nie tracił z nami kontaktu. Mając blisko siebie właściciela i będąc jednocześnie w klatce jego poczucie bezpieczeństwa wzrośnie jeszcze bardziej. Klatki te są bardzo przydatne zarówno na co dzień, jak i w sytuacjach, gdy pies zaczyna się bać, jak na przykład wystrzały fajerwerków w sylwestra, bądź głośna impreza u sąsiadów. 

Klatka zatem nie jest dla psa żadnym więzieniem, a miejscem w którym może się odstresować i swobodnie wypocząć. Choć klatki posiadają zamknięcie, oczywiście nie musimy z niego korzystać. Najczęściej też nie musimy uczyć psa spania w klatce ponieważ wystarczy, że wstawimy do niej materac, czy ulubione posłanie psa oraz zabawki, a szybko zauważymy, że nasz pies bardzo chętnie sam z siebie korzysta z klatki. Kiedy w niej siedzi najlepiej dać mu spokój. Jest to dla nas bowiem znak, że psiak potrzebuje po prostu takiej chwili dla siebie.