Jeszcze jakiś czas temu informacje o osobie zmarłej były tworzone bezpośrednio na nagrobku. Z czasem jednak, zaczęto od tego odchodzić, głównie ze względu na niską trwałość i czytelność takiego rozwiązania. Zamiast tego stosuje się coraz częściej specjalne tablice, wykonane z mosiądzu.

Z czego tworzone są tablice pamiątkowe?

stemple mosiężneW obecnych czasach znacznie zmieniło się podejście do oznaczania nagrobków osób zmarłych informacjami na ich temat. Jeszcze kilka lat temu, informacje te były nanoszone bezpośrednio na nagrobek, ale takie rozwiązanie miało wiele wad, przede wszystkim niską trwałość i czytelność. Zamiast tego wiec ostatnio coraz częściej stosuje się mosiężne tablice pamiątkowe które maja wiele ważnych zalet. Przede wszystkim, nie poddają się one tak łatwo upływowi czasu jak kamień, czy też marmur, dzięki czemu przez długi czas zachowują swoją czytelność. Po drugie sa one dostępne w wielu różnych wzorach, wiec łatwiej jest znaleźć odpowiednią dla naszych potrzeb tablicę. Po trzecie zaś dzięki dużej plastyczności mosiądzu, utrwalanie w nim różnych informacji jest znacznie prostsze. Oczywiście, obecnie w tym celu używa się bardziej nowoczesnych sposobów, takich jak tych partych o wykorzystanie wiązki laserowej. Dzięki temu, podczas grawerowania można osiągnąć znacznie większa precyzję, a dodatkowo użycie takiej metody jest gwarancją jeszcze większej trwałości utworzonego grawerunku. Tak tworzone tabliczki mogą mieć jednak wiele innych zastosowań, na przykład warto wspomnieć o stosowaniu ich jako tablic informacyjnych, znamionowych, czy też okolicznościowych.

W obecnych czasach większość tablic pamiątkowych jest wykonanych z mosiądzu. Dzięki temu, tablice tego typu sa znacznie bardziej trwałe, niż te tworzone kilka lat wcześniej. Dodatkowo, również ich grawerowanie jest znacznie prostsze.

Więcej na stronie komert.pl