W każdym mieszkaniu znajdują się dwa pomieszczenia wymagające specyficznego typu oświetlenia. Są to kuchnia i łazienka. Oba pomieszczenia są narażone na wysokie temperatury oraz wilgoć, zatem wybierając oświetlenie do nich musimy wziąć te rzeczy pod rozwagę. Lampy na podłogę nam się przydadzą.

Lampy na podłogę muszą być porządne.

lampa-podlogowaPonadto, w tych pokojach zazwyczaj wszystkie produkty i sprzęty stoją w szafkach, na półkach lub blatach, a żaden na podłodze. To wyklucza lampy na podłogę stojące w tych pomieszczeniach. Dobrym rozwiązaniem są rozwiązania ledowe. Małe lampki można umieścić nad wanną czy nad blatami, dzięki czemu będziemy mieli punktowe oświetlenie w pomieszczeniu. Takie lampy często nadaje się także na lampy tarasowe, kiedy zależy nam na subtelnym oświetleniu. W łazience przyda się oświetlenie nad lustrem, które ułatwi codzienną toaletę, a oświetlenie nad kuchenką (często wbudowane z okapy) pomoże w przygotowywaniu potraw. Skoro lampy podłogowe nie sprawdzą się w tych pomieszczeniach lepiej jest wybrać oświetlenie wiszące. Takie lampy nie będą nam przeszkadzać, a jednocześnie zapewnią odpowiednie oświetlenie. Poza tym znajdują się z daleka od źródeł wody i ciepła, więc nie będą na nie działać niesprzyjające czynniki zewnętrzne.

Ciekawym rozwiązaniem są także taśmy led. Świecą tak jak ledowe żarówki, ale są podane w formie samoprzylepnej taśmy, którą można przyczepić do dowolnej powierzchni, także na zewnątrz, więc sprawdzą się również jako lampy na podłogę. Dzięki nim otrzymamy niebanalne oświetlenie, a jednocześnie jasne pomieszczenie.