Wiele dobrego słyszy się o ocieplaniu pomieszczeń, szczególnie tych zlokalizowanych pod dachem, pianką poliuretanową. W jaki jednak sposób przeprowadzić natrysk, aby efekty były zadowalające? Wyjaśniamy to w poniższym artykule.

Ocieplenie poddasza pianką w odzieży ochronnej

ocieplenie poddasza piankąNa pewno jeszcze przed rozpoczęciem właściwych czynności, czyli takich działań jak natrysk pianki poliuretanowej, trzeba przygotować sobie grunt. Chodzi o odpowiednie sprzątnięcie pomieszczenia, w którym ma być wykonany natrysk pianki. Poza tym trzeba zabezpieczyć pozostałą powierzchnię, która nie ma zostać potraktowana pianką poliuretanową. Trzeba też przytwierdzić odpowiednie elementy metalowe. Wszystko wykonywane jest oczywiście po dokonaniu obliczeń. Na pewno zabezpieczone muszą być również okna, gdyż później nie da się ich w łatwy sposób oczyścić z pianki. Poza przygotowaniem pomieszczenia należy oczywiście także zadbać o sprzęt. Agregaty do natrysku pianki muszą być gotowe do pracy. Dla fachowców ich przygotowanie na pewno nie będzie stanowiło problemu. Trzeba je następnie wnieść do pomieszczenia. Są one dość ciężkie i nieporęczne, więc lepiej, kiedy robią to dwie osoby. Kiedy już czynności przygotowawcze są wykonane, przychodzi pora na właściwe ocieplenie poddasza pianką. Teraz wykonuje się natrysk pianki poliuretanowej, oczywiście po ubraniu odzieży ochronnej. Pianka bez stosownej maski jest bowiem niebezpieczna. Odzież robocza chroni zaś ubranie przed ubrudzeniem. Izolacja poddasza pianką przeprowadzona tą metodą nie jest bardzo skomplikowana, jednak lepiej, kiedy zajmują się nią osoby wykwalifikowane i doświadczone. Wtedy można mieć pewność nie tylko co do tego, że izolacja pianką zrobiona jest w taki sposób, że da najlepszy efekt, ale przede wszystkim robiona jest ona z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Metoda ta jest szybka i precyzyjna, ale nie należy jednak ulegać wrażeniu, że każdy może takie ocieplenie poddasza pianką wykonać. Znaczenie lepiej zapłacić fachowcowi i mieć pewność, co do efektu końcowego. Jeżeli w dachu znajduje się okno, trzeba jako kolejny krok także zastosować odpowiednie wykończenie, aby po pierwsze izolacja okna była dokładna, a po drugie, aby to na koniec dobrze wyglądało. Trzeba mieć do tego odpowiednie przeszkolenie.

Warto orientować się, co trzeba zrobić po kolei, aby izolacja poddasza za pomocą pianki poliuretanowej była rzeczywiście skuteczna. Wówczas można łatwiej rozpoznać prawdziwie rzetelnych usługodawców. Ponieważ ocieplenie ma służyć przez całe lata, bardzo ważne jest, aby było zrobione od razu w sposób właściwy.

Więcej pod adresem

http://www.purtech.pl/oferta/doskonala-izolacja-quadfoam-500/izolacja-dachu