Przydomowe krzewy są ozdobą ogrodu. Ładnie wyglądają zarówno na podjeździe, przy płocie, jak i za domem, w samym ogrodzie. Nawet na małym skrawku ziemi warto zasadzić małe krzaczki, np. żurawiny wielkoowocowej. Smaczne i soczyste owoce nadają się do suszenia lub jako ozdoba deserów i innych dań.

Wskazówki odnośnie pielęgnacji sadzonek przydomowych 

sadzonki żurawiny wielkoowocowejWśród krzewów mrozoodpornych wyróżnia się żurawina dająca duże, soczyste owoce. To roślina mrozoodporna, więc nie trzeba obawiać się, że przemarznie przy minusowych temperaturach. Jak wsadzić do ziemi sadzonki żurawiny wielkoowocowej? Przede wszystkim warto przygotować podłoże, które będzie przepuszczalne, lekko piaszczyste, wiec nie zwarte. Do ziemi ogrodowej można dosypać torf. Takie torfowo-piaskowe podłoże dobrze wpłynie na wzrost żurawiny. Jeśli kupi się sadzonkę krzewu żurawiny wielkoowocowej, nie trzeba czekać do lata. Można ją wsadzić do ziemi już wiosną, gdy stopnieje śnieg. Temperatura około zera stopni nie przeszkodzi żurawinie w aklimatyzacji na terenie ogrodu. Plusem żurawiny są niewielkie wymagania odnośnie hodowli i uprawy owoców. Te są smaczne i soczyste. Z owoców można przyrządzać wiele potraw i dodatków. Smaczne są sosy lub konfitury z żurawiny. Idealnie pasują jako dodatek do mięs, pieczeni, serów, przekąsek i deserów. Można też przerabiać je na soki z dużą ilością witamin z grupy C. To wspaniały krzew o prozdrowotnych właściwościach.

Każdy zna smak suszonej żurawiny, jednak nie każdy wie, że sadzonki żurawiny o wielkich owocach w kolorze czerwieni, można także umieścić w ogrodzie. Przy domu krzew żurawinowy będzie szybciej rósł na torfowej lub piaszczystej ziemi. Żurawina jest odporna na mrozy, więc nie trzeba jej osłaniać zimowa porą, a owoce można zbierać nawet późną jesienią.