Garaż to jaskinia faceta (z reguły, ale nie wyłącznie – nie wykluczamy), w której przetrzymuje swoje największe skarby i narzędzia. Ale co, jeśli ma tam taki bałagan, że sam nie potrafi się w nim odnaleźć? Z pomocą przychodzą wtedy różnego rodzaju szafy, szafki i szafeczki do przechowywania śrubokrętów i reszty narzędzi.

Jaki regał jest najlepszy?

regał do garażuWiększość narzędzi jest ciężka, ponieważ składa się w głównej mierze z metalu. Regał do garażu powinien być więc wytrzymały, a najlepiej również wykonany z metalu. Dzięki temu utrzyma on duże, ciężkie skrzynki na narzędzia. Niższe półki mogą służyć za miejsce do przechowywania cięższych, pojedynczych sprzętów, takich jak np. zapasowa opona albo mała spawarka lub cokolwiek innego. Warto również dokupić plastikowe pudełka, które świetnie sprawdzą się jako pojemniki na drobne przedmioty. Śrubkę albo gwóźdź łatwo zgubić, a potem przypadkiem na nią nadepnąć – o wypadek nietrudno. Bezpieczeństwo w garażu jest bardzo ważne, dlatego regał do garażu powinniśmy montować jak najdokładniej i najprecyzyjniej, żeby nic nam później nie osunęło się na nogę i nie zgniotło palców u stóp. Regał powinien być w stanie utrzymać jak największy ciężar przy jak najmniejszej powierzchni użytkowania. Postawcie go tak, żeby nie przeszkadzał w swobodnym poruszaniu się po przestrzeni garażu, i koniecznie trzymajcie z dala od dzieci! Maluchom bardzo łatwo przychodzą do głowy głupie pomysły, takie jak na przykład użycie regału jako drabinki do poćwiczenia wspinaczki.

Wybór regału to wbrew pozorom zakup równie odpowiedzialny, co reszty znajdującego się w garażu sprzętu. Nie kupilibyście nożyc do blachy tylko dlatego, że są tanie, ale dlatego, że są dobre i na ich jakości można polegać. Z garażowym regałem jest tak samo i nie warto oszczędzać na swoim bezpieczeństwie.