Często wiele osób, które oddaje swój samochód na złom zastanawia się jak złomowiska na tym jeszcze zarabiają. Czasami auto, które nadaję się jeszcze do naprawy zostaje naprawione i sprzedane z zyskiem, ale w przypadku kiedy jest to stary grad, to najczęściej rozbiera się go na części. Na złomowiska możemy oddać zarówno samochody dobre i używane, jak również te uszkodzone i powypadkowe.

Co pozyskuje się ze złomowanego auta?

złomowanie samochodu bydgoszczPracownicy pracujący na złomowisku skupują najczęściej pojazdy osobowe, ale także ciężarowe i dostawcze. Niektóre skupy mogą także odkupić od nas busy oraz autobusy. W zasadzie dobre złomowisko jest w stanie odkupić praktycznie każdy pojazd, byleby na tym jeszcze zarobić. Złomowanie samochodu Bydgoszcz to rozwiązanie dla osób, które mają auta uszkodzone i powypadkowe. Samochody, które nie nadają się już do naprawy bardzo często rozbiera się na części pierwsze, aby jeszcze coś na nich zarobić. Z takich aut pozyskuje się takie elementy jak oleje samochodowe, a także metalowe części karoserii. Kolejnymi częściami, które są coś warte są szyby oraz tworzywa sztuczne, takie jak części kokpitu czy też felgi. Oleje po pozyskaniu trafiają do specjalnych skupów zużytych olejów, gdzie są przerabiane i później tworzy się z nich nowe oleje. Szkło najczęściej kupowane jest przez huty, gdzie później wyrabia się z nich ponowne tworzywa sztuczne, a metalowe części używane są sprzedawane do hut, które zajmują się produkcją wyrobów metalowych.

W ten sposób wszystkie części wydobyte z auta trafiają ponownie do obróbki, a skupy samochodów zarabiają na tym jeszcze dodatkowe pieniądze. Jeżeli nie mamy czym dostarczyć auta na złom, to zawsze możemy zadzwonić i zapytać o transport takiego pojazdu na złomowisku. Bardzo często jest tak, że złomowiska samochodów oferują darmową lawetę na złom.