Obecnie z roku na rok możemy cieszyć się coraz większą ilością ciepłych, upalnych dni w lecie. Nic więc dziwnego, że niektórzy zastanawiają się nad montażem klimatyzacji w domu, która ułatwi nam przetrwanie najgorętszych dni w pełnym komforcie temperaturowym.

Profesjonalny montaż i serwis klimatyzacji

klimatyzatorPrzeznaczona do użytku domowego klimatyzacja, zwykle nie zajmuje wiele miejsca. Jest to zwykle nieduża puszka, usytuowana przy suficie na ścianie, która w skrócie pobiera ciepłe powietrze, schładza je i oddaje w niższej temperaturze. Standardowo, montaż klimatyzacji zajmuje około od sześciu do dziesięciu godzin. Oczywiście są i przypadki kiedy tego czasu potrzeba więcej. Jednak montaż najprostszego urządzenia przeznaczonego do klimatyzacji pomieszczeń w domu, jest na tyle prosty, że może go wykonać każdy „domowy” fachowiec. Jednak, aby nie był w późniejszym czasie konieczny szybki serwis klimatyzacji Warszawa, warto zadanie to powierzyć profesjonalnej firmie. W skrócie mówiąc na początku wykonuje się przekucie w ścianie w miejscu wyprowadzenia chłodniczych rur oraz odprowadzenia skroplin. Jeżeli klimatyzacje montujemy na etapie robót wykończeniowych pomieszczenia, bez trudu całą instalacje ukryjemy w bruzdach, inaczej konieczne będzie zastosowanie korytek maskujących.

Zakończenie montażu wiąże się zawsze z koniecznością napełnienia pojemnika czynnikiem chłodniczym, a także kontrolą szczelności i uregulowaniem. Później można cieszyć się już tylko przyjemnym chłodem, podczas upalnych, letnich dni.