Algi morskie mają cudowne właściwości i zastosowanie ich w biostymulatorze przynosi spektakularne efekty. Roślin są zdrowsze, plony bogatsze i liczniejsze. Biostymulatory są powszechnie używane przez coraz większą ilość ogrodników. Dzięki niemu uzyskuje się świetne rezultaty i w pełni wykorzystuje się potencjał danej rośliny.

Zalety biostymulatora dla roślin

biostymulatory roślin ogrodnictwie oraz rolnictwie bardzo często używane są biostymulatory roślin dzięki którym można uzyskać imponujący wzrost roślin. Dzięki zawartości glonów morskich, preparat ten świetnie wpływa na mnogość i jakość korzeni. Dzięki solidnym korzeniom, roślina zostaje bardziej odżywiona oraz chroniona jest przed chorobami i niedostatkiem wody w glebie. Preparat pełen jest również wartościowych aminokwasów, witamin oraz składników mineralnych. Dzięki niemu rośliny zostają mocno odżywione i mogą uzyskać większy i szybszy wzrost. Rośliny osiągają szczyt swojego potencjału. Jeśli rośliny pozostają w starej glebie, należy pamiętać o opryskach biostymulatorem w czasie ich wegetacji. Algowe biostymulatory świetnie działają w przypadku upraw polowych ziemniaków czy zbóż. Polony są bogatsze i znacznie liczniejsze. Dzięki algowemu biostymulatorowi można uzyskać lepszą jakość warzyw, takich jak papryka, sałata czy cebula. Preparaty świetnie sprawdzają się również podczas zastosowania ich na trawnik. Trawa wówczas jest bardzo zielona i świetnie się prezentuje.

Uprawiając roślinny warto skorzystać z dobroczynnych właściwości biostymulatora, który w swym składzie ma same dobroczynne składniki. Dzięki algom morskich rośliny dostają zastrzyk energii i są wspaniale odżywione i pobudzone do wzrostu. Silny układ korzeniowy zapewnia im bezpieczeństwo i ochronę przed grzybami oraz brakiem wody.