Od kilkunastu lat trenuję piłkę nożną, na przestrzeni ostatniego roku, przez niezdrowy tryb życia oraz nocne podjadanie przybrałem aż piętnaście nadprogramowych kilogramów. Nadwaga bardzo negatywnie wpłynęła na moją kondycję fizyczną oraz wydolność organizmu, trener zalecił mi więc utratę zbędnych kilogramów za pomocą diety, która miała pomóc mi w powrocie do formy. W celu opracowania prawidłowego planu żywienia zdecydowałem się skorzystać z porad dietetyka.

Czy warto stosować się do jadłospisu redukcyjnego?

jadłospis redukcyjnyPo rozmowie z trenerem, jeszcze tego samego dnia umówiłem się na konsultację z dietetykiem, który posiadał prywatny gabinet nieopodal mojego domu. Zdecydowałem się właśnie na wizytę u tego specjalisty, ponieważ posiadał on wiele przychylnych opinii w internecie, które wystawiło sporo sportowców borykających się z podobnym do mnie problemem. Na umówioną wizytę stawiłem się po trzech dniach, a konsultacja rozpoczęła się od przeprowadzenia ze mną szczegółowego wywiadu oraz zbadania ogólnej kondycji mojego ciała. Dietetyk zapytał mnie również o moje oczekiwania oraz preferencje żywieniowe. Opracowany specjalnie dla mnie jadłospis redukcyjny składał się z pięciu odpowiednio zbilansowanych posiłków, które zapewniały mi niezbędną energię w ciągu dna (wciąż uczęszczałem bowiem na intensywne treningi). Pierwsze pozytywne efekty stosowanej przeze mnie diety dostrzegłem po zaledwie kilku tygodniach. Zauważyłem, że znacznie zeszczuplałem, a zbędny tłuszcz zniknął na rzecz zdrowych, twardych mięśni. Dieta ta pozytywnie wpłynęła również na ogólną kondycję mojego organizmu.

Jestem więc bardzo zadowolony z opracowanego dla mnie planu żywienia, który pozwolił mi dotychczas zrucić aż dziesięć kilogramów. Koledzy z drużyny szybko dostrzegli moją zmianę, stałem się bowiem o wiele szybszy oraz sprawniejszy podczas gry. Dieta pozytywnie wpłynęła również na mój wygląd: stałem się bardziej smukły i lepiej umięśniony, a zmianę tę dostrzegła moja dziewczyna. Utrata nadprogramowych kilogramów zmieniła więc moje życie nas lepsze, diety redukcyjne zalecam więc szczególnie sportowcom, dla których kondycja jest bardzo ważna.