W stolicy województwa małopolskiego od dziesięcioleci największym zainteresowaniem na rynku nieruchomości cieszą się mieszkania na wynajem. Wynika to oczywiście z tego, że jest to miasto, w którym działa jedna z najlepszych w Polsce uczelni wyższych. Studenci najczęściej wynajmują kawalerki i mieszkania dwupokojowe. Takie nieruchomości w Krakowie są wręcz rozchwytywane.

Ceny wynajmu kształtuje rynek

mieszkanie dwupokojowe na wynajem krakówKraków to jedno z najpiękniejszych polskich miast. Jeśli dodamy do tego fakt, że studiują tam tysiące młodych ludzi to możemy sobie wyobrazić jak dużym zainteresowaniem cieszą się mieszkania na wynajem. Największy popyt jest na małe mieszkania i kawalerki. Cena, jaką trzeba zapłacić za mieszkanie dwupokojowe na wynajem Kraków zależy przede wszystkim od tego, jaki jest popyt i podaż w danej części tego pięknego miasta. Im bliżej sławnej uczelni oraz rynku tym wyższą cenę trzeba zapłacić. W samym centrum Krakowa trudno jest na tą chwilę znaleźć chociażby jedną wolną do wynajęcia nieruchomość. Im dalej od rynku tym łatwiej o mieszkanie i tym niższa cena za wynajem. W dzielnicach położonych kilkanaście kilometrów od centrum można znaleźć oferty wynajmu za około dwóch tysięcy złotych miesięcznie. Za mieszkanie z dwoma pokojami, kuchnią i łazienką jest to bardzo dobra cena. Studenci takie mieszkania wynajmują najczęściej w co najmniej dwie osoby. Wówczas jest po prostu taniej w przeliczeniu na osobę.

W stolicy małopolski warto kupić mieszkanie z myślą o jego późniejszym wynajmowaniu. Na takiej inwestycji można całkiem sporo zarobić, a dochód jest niemalże pewny i gwarantowany. Popyt na wynajem nieruchomości w tym mieście jest równy podaży, dzięki czemu każde mieszkanie do wynajęcia znajdzie swojego najemcę. W okolicach września ruch na tym polu jest zdecydowanie największy.