Balkony nrażone są na duż wilgoć, ponieważ po pierwsze znajdują się na zewnątrz, a po drugie – woda która spływa po ścianach budynku ląduje własnie na balkonie. Koneiczna jest hydroizolacja, która nie tlyko wzmocni beton, ale zabezpieczy przed korozją pręty zbrojeniowe. Jak wiadomo, to one są podstawą jeśli chodzi o wytrzymałość balkonu. Taka usługa jest konieczna. 

Hydroizolacja wzmacniająca balkon

trwała hydroizolacja na balkonW przypadku izolacji balkonu należy zadziałać w taki sposób, aby beton zabezpieczony był od środka. Wtedy najdokładniej zaizolujemy go przed wilgocią, która przesiąka przez jego struktury i dostaje się wewnątrz, osłabiając pręty zbrojeniowe. Trwała hydroizolacja na balkon polega przede wszystkim na wykonaniu niewielkich otworów, przez które zostanie wtłoczony płyn mający na celu izolowanie betonu. Przede wszystkim zamknięte zostają pory, przez które wchłaniana jest woda. Poza izolacją betonu w ten sposób, warto jest wykonać szlifowanie. Jest to również trwały sposób, zamykający możliwości wchłaniania się wilgoci. Taka hydroizolacja to zabieg, do wykonania którego nie potrzeba wiele czasu. Balkony zazwyczaj nie posiadają dużego metrażu, dlatego mówimy o niewielkich przestrzeniach. Hydroizolacja zabezpiecza również beton przed pękaniem w sytuacji, gdy przetrzymuje on wilgoć, a temperatura powietrza spadnie poniżej zera. Jest to najczęstsza przyczyna pękania. 

Duże spółdzielnie meiszkaniowe inwestują w tego typu usługi, podnosząc trwałość balkonów i zwiększając ich żywotność. Ponadto szlifowanie posadzki an betonie sprawia, że dużo lepiej on wygląda. Można go również pomalować za pomocą specjalnych barwników. Aktualnie najczęściej wybieranym kolorem jest grafit lub antracyt. Mamy do wyboru jednak dużo żywsze opcje kolorystyczne.