Jedną z najważniejszych zalet korzystania z saun na podczerwień jest działanie głębokiego ciepła. W żadnej innej saunie nie ma takiego czynnika, bo najpierw dochodzi do ogrzania powietrza, które dopiero później nagrzewa bardzo szybko ludzie ciało.

Wpływ promieniowania podczerwonego na skórę i nie tylko

polski producent saun na podczerwieńTutaj ogrzewanie jest stopniowe. Z paneli na podczerwień wydostaje się promieniowanie podczerwone. Nie nagrzewana ono powietrza znajdującego się w pomieszczeniu. Przeciwnie – dochodzi do bezpośredniego ogrzewania ciała człowieka przez skórę. W ten sposób rozszerzają się naczynka krwionośne skóry, które rozprowadzają ciepło po całym organizmie. Człowiek nie jest więc narażony na wdychanie bardzo wilgotnego i gorącego powietrza. Temperatura w saunach na podczerwień jest niższa niż w saunach parowych – właśnie ze względu na brak bezpośredniego nagrzewania powietrza. Każdy polski producent saun na podczerwień zapewnia, że jest to zdrowe rozwiązanie, z którego warto korzystać. Sauna na podczerwień działa inaczej niż wszystkie inne rodzaje saun. Tu dochodzi do wyregulowania ciśnienia krwi i jego obniżenia. Właśnie dlatego z sauny infrared mogą korzystać również osoby starsze, które cierpią na schorzenia układu krążenia. Poza tym po korzystaniu z saun parowych nie należy wykonywać żadnych ćwiczeń fizycznych. Tutaj przeciwnie – saunę na podczerwień można potraktować jako rozgrzewkę przed uprawianiem sportu. To właśnie sauna na podczerwień pozwala uniknąć kontuzji, które mogłyby się przytrafić, gdyby ciało nie było odpowiednio rozgrzane.

Udowodniono również, że sauna infrared doskonale pielęgnuje ludzką skórę. Promieniowanie podczerwone pomaga w walce z trądzikiem, ale również wspomaga leczenie łuszczycy i innych schorzeń dermatologicznych. Zalet korzystania z sauny infrared jest znacznie więcej!