Dosyć niedawno odziedziczyłam po dalekiej krewnej kawałek ziemi. Nie byłoby w tym nic wyjątkowego, gdyby nie to, że ten kawałek ziemi znajdował się nad samym morzem i zawierał kawałek plaży. Niesamowity zakątek polskiej ziemi. Mogłabym tam siedzieć w wolnym czasie godzinami i patrzeć na wodę.

Czy siedzenie na ławce betonowej jest przyjemne?

mrozoodporna ławka betonowaPlan jak najbardziej do zrealizowania, potrzebowałam tylko ławki. Ponieważ widziałam, że teren jest często przekraczany przez wczasowiczów pomyślałam, że najbezpieczniej będzie postawić ławkę betonową i mrozoodporną. Nie będą jej straszne warunki atmosferyczne, będzie zabezpieczona i stabilna. Chyba trafiłam w dziesiątkę, bo nie mogłam znaleźć minusów tego pomysłu. Nie miałam tylko pojęcia, ile może kosztować taka ławka i gdzie mam ją w ogóle kupić. Poszłam po linii najmniejszego oporu i wyszukałam w sieci mrozoodporna ławka betonowa. Nie musiałam już się zastanawiać, w jakim sklepie jej szukać. Zobaczyłam jaki mam wybór i jaka jest rozpiętość cenowa. Ławka mogła być zdobiona sztukaterią albo być zwykła, prosta, zbudowana z dwóch płyt tworzących siedzisko i oparcie. Wszystko zależało od budżetu. Co prawda miała stać na terenie prywatnym, ale nie ogrodzonym, więc nie chciałam za wiele inwestować. Musiałam się liczyć z tym, że inni też będą na niej siedzieć. Ogrodzenie terenu, tak często odwiedzanego przez turystów mogło tylko generować niepotrzebne koszty. Chciałam tylko od czasu do czasu, mając wolną chwilę posiedzieć na niej, sama lub nie i wpatrywać się w dal.

To też udało mi się wprowadzić w życie. Dosyć szybko, bo już w pierwszych dniach marca odbyłam pierwsze „posiedzenie”. Woda uspokaja mnie niesamowicie. Całe nerwy po ciężkim dniu odchodzą gdzieś, a przychodzi ukojenie. Szum, błękit i bryza. Wspaniałe połączenie do kontemplacji o życiu i jego prawdziwym sensie.