Do niedawna, posiadanie elektrycznego roweru było uznawane za przejaw snobizmu, gdyż najlepsze modele, kosztować mogły tyle, ile nienajgorsze auto. Dziś jednak, ich ceny mocno spadły, choć, gdy chodzi o najwyższą jakość standardu, to nic się nie zmieniło.

Akcesoria do wszystkich rowerów elektrycznych

niezawodna ładowarka do roweruNie sposób wyliczyć wszystkich korzyści, płynących z posiadania roweru elektrycznego, albowiem jest to doskonały środek transportu, sprawdzający się zarówno w aglomeracji miejskiej, jak i w terenach dużo bardziej wymagających. Kluczowym elementem tych pojazdów są, oczywiście baterie, a to, co nas powinno interesować najbardziej, to ich pojemność. A im jest większa, tym lepiej dla użytkownika, jednak wraz z tym parametrem, rośnie także cena roweru i zawsze trzeba brać to pod uwagę. Nie do każdego modelu dołączana jest niezawodna ładowarka do roweru toteż, czasem, trzeba zadbać o jej zakup na własną rękę. Nie jest to jednak żaden problem, gdyż są one powszechnie dostępne w sklepach internetowych. Co najważniejsze nie są one toporne i nie zajmują dużo miejsca, gdyż wyglądają, niemal identycznie, jak zasilacze znane z laptopów. Natomiast, gdy chodzi o koszt ładowarek rowerowych, to jest on uzależniony od modelu roweru i tego czy interesuje nas produkt oryginalny, czy też zamiennik. Jakby jednak nie było, w sklepach internetowych można kupić każdy ich rodzaj i to w cenach znacznie niższych od tych, jakie są nam znane ze sklepów stacjonarnych.

Ładowanie roweru elektrycznego, trwa – w zależności od jej pojemności, od dwóch do czterech godzin. Jest ono bezproblemowe, ciche i wydajne i, co ważne, bardzo niedrogie, wszak, jak doliczyli się specjaliści, naładowanie baterii do maksimum, to koszt od czterdziestu, do osiemdziesięciu groszy.